MENU

Робота під тиском. Чому АРМА поставило крапку у конкурсі на "Межигір’я"

654 0

29 травня — цікавий день для Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Його тендерний комітет завершив конкурсний відбір управителя активами резиденції "Межигір'я". Як всім стало відомо, ним стало ТОВ "Скомпані".

І в бізнес-виданнях, і в загальнонаціональних ЗМІ Агентство звинуватили у нібито "роботі на регіоналів". Як голова Тендерного комітету, я заявляю, що АРМА не займається політикою, а лише виконує адміністративні процедури, які сприяють процесуальній діяльності слідчого, детектива, прокурора, слідчого судді, суду тощо.

Уточню: рішення АРМА взагалі не можуть ґрунтуватись ані на політичній доцільності, ані на історико-культурній особливості "Межигір'я".

Трохи історії. Процедура конкурсного відбору управителя активами резиденції "Межигір'я" тривала майже 7 місяців, починалась заново 5 разів та ojразу коло її учасників якісно не змінювалося. Проте це не могло тривати вічно.

Паралельно АРМА проводило різного роду публічні заходи та надсилало офіційні запрошення до ДУС, Pinchuk Art Centre, "Експоцентру України", Студії Квартал-95, КиївЕкспоПлаза, Міжнародного виставкового центру, АРТ-Заводу Платформа та іншим відомим й успішним українським компаніям, які знають, вміють та можуть управляти складними багатофункціональними комплексами. І не тільки: Агентство з власної ініціативи запрошувалo до участі у конкурсному відборі управителя активами резиденції "Межигір'я" іноземні компанії: Tomorrowland Inc, Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), Lego Company, Warner Bros. Studio, 20th Century FOX Studios, Paramount Pictures, Sony Pictures Entertainment, NBC Universal, Miramax Film NY, Port Aventura World, Drayton Manor Park, Dreamworld, DreamWorks (Ambilin partners), Way Out West (музічний фестиваль у Швеції).

Читайте также: Межигорье Януковича передали его приятелям – журналистка

АРМА співпрацювало з експертами, активістами, лідерами громадської думки, а також, за сприяння журналістів-розслідувачів, постійно розширювало межі відкритості та прозорості конкурсного відбору. Ми намагались залучити до участі у конкурсі якомога більшу кількість патріотично налаштованих українських компаній.

Зрештою, виявились три претенденти на управління "Межигір'ям": ТОВ "Скомпані", ПП Гаянський Г.Г. та ГО "НПУ "Межигір'я". Останній ГО ми намагались донести, що її статус не дає їй права брати участь у конкурсі. За майже рік ГО не спромоглась створити жодної ТОВ для управління резиденцією. Чи хотіли вони цього взагалі?

По суті, 7 місяців конкурсу та 5 його "реінкарнацій" — це кроки назустріч або "державний реверанс" Тендерного комітету АРМА саме членам ГО "НПУ "Межигір'я". Ми сподівались, що ця структура не буде вимагати від Тендерного комітету АРМА ухвалення певного політико-історичного рішення, а візьме участь у конкурсному відборі у законний та цивілізований спосіб.

На жаль, Тендерний комітет АРМА своїми зволіканнями з обрання управителя активами резиденції "Межигір'я" дочекався, що Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало щодо нього досудове розслідування у кримінальному провадженні (від 25.04.2019). Мовляв, АРМА не виконує свої обов'язки щодо обрання управителя активами резиденції "МЕЖИГІР'Я" та умисно:

1) допускає незаконні дії невстановлених осіб з речовими доказами;

2) фактично покриває ведення на території резиденції "Межигір'я" незаконної підприємницької діяльності;

3) створює умови для крадіжок майна резиденції "Межигір'я" та електричної енергії.

ТОВ "Скомпані" виграло конкурс. Тендерний комітет АРМА виконує рішення суду та вимоги власного Закону й діє, як кажуть юристи, "лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".

Заразом тендер з відбору управителя "Межигір'ям" штучно забарвлювався політичними фарбами, а членам Тендерного комітету АРМА нав'язувалося прийняття політико-історичного рішення.

Читайте также: Знане Межигір'я – задовго до Януковича. ФОТО

Напруга в суспільстві навколо активів резиденції "Межигір'я" надзвичайно велика, і її не зняли за останні 5 років ані правоохоронні органи (могли б завершити розслідування), ані судова влада (могла б ухвалити рішення про конфіскацію).

Ми 5 разів перезапускали конкурс. Але змінились обставини, і ми зробили маленький крок у бік вирішення великої проблеми.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ПОТЬОМКІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини