MENU

Як підготувати дитину до поїздки в літній табір

2924 0

«Маю діти, не маю де діти» — так виглядає літо для батьків. Як обрати літній табір та підготувати дитину до перших самостійних канікул? «Освіторія» зібрала поради психолога Оксани Гривул і кілька практичних must-do від мами, чия донька щоліта їздить у кілька таборів.

Ретельно вивчіть програму табору

Програма табору — це перше, на що слід звернути увагу батькам: чим будуть зайняті їхні діти і яка там передбачена дисципліна. Якщо в таборі є чітка вимога відвідувати всі заняття й активності, про це треба домовитися з дитиною ще вдома. Дитина має знати наперед, які в неї будуть обов’язки в таборі. Це не означає, що вона все захоче виконувати, але принаймні знатиме, як треба. Насичена цікава програма табору — запорука, що з дітьми буде все гаразд. Найчастіше конфліктні чи неприємні ситуації виникають з нудьги: дітям нема чого робити, і вони йдуть робити дурниці. Тому завдання батьків — знайти змістовний і наповнений подіями табір.

Домовтесь із дитиною про користування телефоном

Для багатьох дітей літній табір стає стресовим, бо часто там обмежують, або і зовсім забороняють користуватися телефоном. Це треба з’ясувати в організаторів і поговорити з дитиною про такі правила: пояснити, що заборона телефону — не покарання, а можливість пізнати нових друзів, отримати новий досвід. Я підтримую такі табори, де гаджети заборонені, бо без телефонів діти легко включаються в програму табору і беруть активну участь.

Читайте також: У взрослых из моего детства была одна хреновая особенность – психолог

Звісно, буде момент, коли доведеться себе переламати, але після цього кризового моменту вони дуже здружуються і працюють, як команда. Коли немає телефону в доступності, вони не мамі будуть плакатися, як їм важко і погано, а один одному. Тоді зрозуміють, що важко всім, і всім хочеться додому, і разом пройдуть цей етап.

Будьте готові до кризового моменту

Найчастіше переламний момент настає на 3–4-й день табору — до того часу негативні емоції і переживання накопичились, і їх треба вихлюпнути. Це пов’язано з процесом адаптації в таборі та вмінням довіряти. Удома дитина в зоні комфорту, звикла, що одразу може розказати мамі про свої проблеми. А тут треба знайти того друга чи вихователя, кому можна довіритися і розслабитися. Якщо на 3–4-й день табору дитина знаходить доброзичливе середовище, то психологічна напруга спадає. Якщо середовища довіри немає, дитина переходить у режим очікування повернення додому. Зазвичай у такий табір дитина більше їхати не хоче.

Знайдіть компанію для табору ще вдома

Непогана ідея відправляти до табору двох друзів — це полегшує процес адаптації. Особливо це важливо, якщо дитина їде в табір уперше. Двоє друзів у таборі — це як магніт для інших: дружба притягує дітей. Якщо в таборі ще й цікава програма, можете не хвилюватися. Якщо ж програма слабка, тоді ці друзі просто тусуватимуться разом. Батьки мають розуміти, що табір — це стрес у будь-якому разі, адже це незнайома їжа, нові люди, з якими треба налагодити побут. Навіть дорослий стресував би в такій ситуації.

Домовтеся про години дзвінків додому

Дізнайтеся в організаторів табору, коли дитина матиме час дзвонити батькам. Краще це робити в післяобідні години, бо ввечері в дитини так багато емоцій, що вона може надто розжалобити і себе, і маму — і обоє будуть плакати в телефон. Правила дзвінків додому мають бути одні для всіх, про це важливо домовитись з організаторами. На таборах у дітей загострене відчуття справедливості, і вони відразу дізнаються, якщо хтось тишком-нишком отримав телефон позачергово, довіра одразу зникає.

Будьте готові, що дитина повернеться з табору дорослішою

Літній табір для дитини — це маленьке тренування самостійного життя і вміння дати собі раду. На таборі діти дуже розкриваються — хтось виявляється чудовим організатором, режисером чи ведучим. За табір вони роблять великий крок уперед — долають себе. Вдома немає потреби цього робити, бо поруч батьки, усе комфортно. У таборі треба себе переступати, навчитися казати «ні» і проявляти ініціативу — «а давайте зробимо інакше». Ви помітите, що ваша дитина повернеться з табору дорослішою.

Читайте також: Детские победы и поражения. Как подготовить ребенка?

Поради від мами, чия дитина щоліта їздить у три табори

Киянка Катя Сіль кожного літа відправляє доньку до таборів і має кілька порад, якими готова поділитися:

  1. Навчіть свою дитину мити голову. І зрізати нігті безпечними щипчиками. Базові навички гігієни дуже полегшать побут дитини в таборі, і вам удома буде спокійніше.
  2. Складайте валізу разом з дитиною. Дитина має добре знати свої речі, щоб не губити і не плутати з чужими. Раджу складати окремо футболки, шорти, сукенки, щоб потрібну річ можна було легко знайти. Ми з донькою маємо власний лайфхак пакування для табору: усі брудні речі вона складає в окрему торбинку, таким чином чисте і брудне завжди лежить окремо.
  3. Домовтеся з дитиною про час дзвінків і завжди будьте в зоні досяжності в цей період. Але не дзвоніть дитині першими. Як казав один досвідчений керівник туристичних таборів: «Якщо дитина вам не дзвонить, значить їй добре і вона про вас забула».
  4. Зробіть дитині перед літніми канікулами щеплення від гепатиту А. Це щеплення не є обов’язковим в українському календарі, але в Європі і у світі щеплюватися проти гепатиту А — звична практика. Хвороба Боткіна — гостре інфекційне захворювання, яке особливо легко підхопити в літньому таборі через немиті руки чи посуд. Убезпечте свою дитину і спіть спокійно.
  5. Спакуйте дитині в табір якусь просту настільну гру. Може вона й не знадобиться, якщо програма табору насичена, а можливо допоможе згаяти час у потязі чи автобусі.
  6. Не скучайте за дитиною! Зв’язок дитини і матері дуже сильний навіть на відстані — не передавайте дитині свої страхи і нервування. Хай літній дитячий табір стане і для вас відпочинком.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

 

Катерина КИСЕЛЬОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини