MENU

Доля Криму: про що домовляється Зеленський у Берліні та Парижі

818 0

Фото: president.gov.ua

На тлі візитів Володимира Зеленського до Берліна та Парижа російська влада демонстративно посилює свою агресивну політику в Криму. 19 червня відбулись чергові обшуки в активістів кримських татар. Голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що окупанти розпочали тотальне та масове полювання на кримських татар. 

Курс на міжнародну підтримку України

У зовнішній політиці для президента Зеленського основним завданням залишається зберегти курс на міжнародну підтримку України в боротьбі з російською агресією. Зовнішньополітичне відомство, яке було сформоване за часів попереднього президента, підготувало ключові зустрічі у Європі. Спочатку Брюссель, де пройшли оглядини нового глави держави в структурах ЄС та НАТО. Не менш важливою під час брюсельського візиту була зустріч із польським президентом Анджеєм Дудою. Польща і надалі готова залишатись нашим адвокатом у євроатлантичних структурах. Для Зеленського ця зустріч стала підтвердженням курсу України на євроатлантичну інтеграцію. Дуда ж зі свого боку намагався провести «аудит» поглядів нового українського очільника щодо гострих питань українсько-польської історії.

Читайте також: Тривожні сигнали за лаштунками зустрічі Макрона та Зеленського

Останні візити до Парижа та Берліна – це насамперед звіряння годинників із країнами «нормандського формату». Ці зустрічі мали засвідчити підтримку українському президенту у відносинах із Росією. Але найголовніше, лідери Німеччини та Франції мали оцінити, на які компроміси готова йти нова українська влада в ключовому для європейської безпеки питанні – завершення війни на Сході країни. Війна на Донбасі – це завжди питання Криму. Складність розв’язання кримського питання полягає в його однозначності. Шукати компроміс щодо окупованого Росією півострова неможливо. Саме тому канцлерка Німеччина на зустрічі з українським очільником недвозначно заявила про те, що скасування санкцій проти РФ можливе лише за умови повернення Криму до складу України. 

Читайте також: Зеленський має зрозуміти, що війна з Росією може тривати без кінця

Насправді позиції основних гравців не такі однозначні, як здається на перший погляд. І хоча ми найменше на цій шахівниці згадуємо про турецький фактор, можна впевнено сказати, що саме Анкара стане останньою столицею в цій партії, яка буде готова визнати російську юрисдикцію над Кримом. Принаймні, допоки очільник Меджлісу Мустафа Джемілєв в активній політиці. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Юрій ПОДОРОЖНІЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини