MENU

За постами в соціальних мережах можна визначити психічні розлади та діабет – науковці

3160 1

Група американських вчених з Університету Стоні Брук у Нью-Йорку створила алгоритм, що аналізує пости в соцмережах та визначає діагнози користувачів.

Науковці через публікації зуміли встановити психічні розлади, депресію, наркотичну залежність та навіть діабет, йдеться в опублікованих на Plos One результатах дослідження.

В експерименті взяло участь 999 піддослідних віком від 18 до 21 року. Під час дослідження вчені проаналізували вміст із соцмереж загальною кількістю в понад 20 мільйонів слів.

Читайте також: Перегляд серіалів полегшує тривогу – клінічний психолог

Facebook був особливо ефективний при прогнозуванні діабету і психічних станів, зокрема тривоги, депресії і психозів.

"Дані соціальних медіа є важливою ланкою в раніше невловимому повсякденному житті пацієнтів. Ця інформація забезпечує можливості для вивчення та оцінки поведінкових і екологічних факторів ризику. За бажання пацієнта інформацію із соцмереж можна декодувати та визначити ті чи інші маркери ризику для здоров’я або причини хвороби, про які людина на ранніх етапах навіть не підозрює", – йдеться в статті.

Наприклад, зловживання алкоголем характеризувалося частим вживанням у соцмережах таких слів як "напій", "п’яний", "пляшка". Різноманітні вияви ворожості були переважним маркером зловживання наркотиками, а також демонстрували психози. Пости людей, пов’язаних з депресією, характеризувалися наявністю слів "шлунок", "голова", "біль", "плач", "сльози". Люди, хворі на діабет, часто писали про родину, молитву та бога.

Читайте також: Ранні ознаки хвороби Паркінсона проявляються за 15-20 років до перших симптомів – дослідження

"Це не означає, що всі, хто згадує чи пише такі слова, обов’язково хворіють на щось. Однак із частими повтореннями певних слів їхні шанси захворіти або перевести в хронічну форму ту чи іншу хворобу, зростають", – наголошують науковці.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Inspired


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини