MENU

Як ліквідувати стихійне сміттєзвалище двома кліками. ФОТО

1334 4

Я не депутат, не балотуюся, не маю владних важелів.

Я звичайний громадянин.

Однак мені реально вдалося у два кліки посприяти ліквідації стихійного сміттєзвалища в одному з найкрасивіших місць Житомирщини. Я пишу цей текст для того, аби кожен, кому небайдужий стан довкілля, особливо в місцях відпочинку, знав покроково, як боротися з неподобством і що це не так уже й складно.

Викладаю по пунктах, що потрібно робити (впевнений, що багатьом ця процедура знайома, але я відкрив її для себе вперше):

1. У травні місяці цього року я відвідав прекрасне місце: гранітний кар'єр – озеро Високий камінь.

2. Із жалем для себе віднайшов там стихійне сміттєзвалище поруч із прекрасними гранітними брилами, просто біля підїздної дороги.

3. Зробив допис, де пожалівся на такий стан речей, після якого підписники (дякую Ірині Руденко) порадили мені звернутися на сайт ecomapa.gov.ua – інтерактивну мапу Міністерства екології та природних ресурсів України, що створена спеціально для боротьби зі стихійними сміттєзвалищами.

Читайте також: Україна ще на крок наблизилася до екологічних стандартів ЄС

4. Клік перший. Проходите елементарну реєстрацію на сайті екомапи. На пошту отримуєте лист із посиланням, за яким підтверджуєте реєстрацію.

5. Клік другий. Лишаєте звернення: коротко описуєте суть проблеми (я реально написав один рядок, бо не дуже вірив у дієвість цього способу), на запропонованій мапі позначаєте точні координати стихійного сміттєзвалища, а також прикріплюєте фото неподобства.

6. Все. От справді – все.

Далі просто починаєте спостерігати й насолоджуватися процесом, як Мінекології спрямовує Ваше звернення спочатку до обласної адміністрації, а та своєю чергою – до райдержадміністрації та конкретної адміністрації конкретного населеного пункту, в територіальних межах якого те сміттєзвалище розташоване.

Щодо кожного перенаправлення Ви отримуватимете листа на пошту, а у Вашому кабінеті про це все докладно буде розписано.

7. Зрештою, коли прибирання виконають, Вам запропонують підтвердити, чи там дійсно чисто.

Читайте також: Годі викидати гроші: як можна заробляти на смітті. ВІДЕО

8. У мене виникла проблема з файлом, який вони прикріпили, тому я не міг подивитися фото, чи прибирання було виконане. Тож одного разу після роботи я залюбки відвідав кар'єр ще раз й у світлі автомобільних фар переконався, що там реально чисто (станом на 10 червня).

9. Зауважу, що звернення я лишив 14 травня, а вже 6 червня мені повідомили про ліквідацію сміттєзвалища. І для всього цього мені довелося двічі тицьнути екомапою.

І не потрібні волонтерські загони сміттєзбирачів, петиції, скиглення чи щось таке. Ресурс просто дозволяє дуже швидко знаходити відповідального за стан проблеми й вирішувати її.

Користуйтеся.

І я тепер цим методом залюбки користуватимуся й надалі.

Окремо висловлюю вдячність Міністерству екології та природних ресурсів України, Житомирській обласній державній адміністрації, Коростишівській районній державній адміністрації, Городській сільській раді Коростишівського району та Державній екологічній інспекції Поліського округу за реагування на звернення.

Переможемо.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Антон СЕНЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини