Вчені зі США створили роботизованих риб із штучною "кров'ю". ВІДЕО
Ілюстративне фото
Вчені з Університету Пенсільванії і Корнуельського університету розробили робориб, в яких системи руху та живлення поєднали завдяки штучної "крові".
Зазвичай кожна частина роботів виконує лише одну функцію, що відрізняє їх від тварин. Наприклад, зябра риб одночасно відповідають за газовий обмін, підтримують тиск рідини в тілі, регулюють кислотно-лужний баланс, а також виводять відходи. Про це повідомляє Громадське з посиланням на Gizmodo.
Читайте також: У США випустили оновлену версію браслета, що б’є струмом за шкідливі звички
Тому в новій роборибі вчені вирішили використати штучну кров, що поєднує дві функції одночасно. В апараті є електролітний розчин, який виробляє енергію для живлення робота, і водночас виступає гідравлічною рідиною. За словами авторів, це перший експеримент, в якому гідравлічну систему, руху і зберігання енергії об’єднали в одну багатофункціональну систему.
"Робочий час більшості роботів дуже короткий, оскільки їм потрібна часта підзарядка. Натомість люди можуть обходитися без їжі днями. Ми хотіли вирішити проблему, знайшовши спосіб зберігати енергію у всіх компонентах робота. Ця робота – наша перша демонстрація зберігання енергії в рідині, яку зазвичай використовують тільки для руху робота", – розповів співавтор дослідження Джеймс Пікуль.
Під час випробувань робориба змогла рухатися протягом 36 годин без підзарядки. Вчені стверджують, що в порівнянні з подібним роботом "класичного дизайну" цей результат у вісім разів більший.
Читайте також: Штучний інтелект завершив твір чеського композитора через 115 років після його смерті
Дослідники планують використовувати синтетичну кров для збільшення часу роботи роботів і машин з рідинами. Наприклад, електромобілів, літаків і інших "м’яких роботів".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки