Олещук: Росія може відпустити моряків, якщо вважатиме це своєю "політичною перемогою"
Декілька простих тез, які ви повинні зрозуміти.
1. Росія не віддасть наших моряких просто так, не віддасть, бо це вирішив якійсь суд. Не віддасть і все. Вони будуть там сидіти рік, два, десять. Можливо, менше, бо завтра Путіна може схопити "апоплексіческій удар", і новий "цар" вирішть зробити відповідний жест. А може і довше. У будь-якому випадку це залежатиме від російської логіки. Оце все "ми засудимо Росію і вона всіх відпустить" – це казки для діточок. І рідних наших полонених, котрих не можна позбавляти надії. Згадайте кейси Сенцова, Кольченка, Карпюка і Клиха.
Читайте також: "Поверніть дітей батькам" – Зеленський звернувся до Путіна з вимогою повернути захоплених українських моряків. ВІДЕО
2. Так, Росія може їх відпустити, якщо вважатиме це своєю "політичною перемогою". В іншому випадку у неї просто немає сенсу робити подібні кроки. Тож коли Росія їх відпустить? Наприклад, якщо примусить Україну десь визнати їх "вину", що буде відображенням російської версії подій у Керченській протоці, що нахабні "українські окупанти" вторглися у Керченську протоку.
Після цього Росія їх запросто відпустить, бо тоді наші моряки виконають свою у цьому "цирку імені ФСБ", і вони більше росіянам потрібні не будуть. Чи добре це буде для України? Звісно, ні. Це буде чергове приниження та визнання факту порушення нашого суверенітету. Чи є це смертельним? Ні, формально у статусі Криму та проток нічого не зміниться. Він залишиться формально нашим з точки зору українського та міжнародного права, але реально ми туди не повернемося доти, доки звідти не забереться Росія, і перспективи останнього – дуже непевні. М'яко кажучи.
3. Чи був правий Клімкін? Формально – безперечно. Це можна розцінювати як виконання ним своїх обов'язків. Але при цьому він "умив руки" в питанні звільнення полонених. Тепер це питання буде змушений вирішувати його спадкоємець. І, очевидно, буде заляпаний з ніг до голови лайном. А Клімкін залишиться весь "у білому". Молодець.
4. Вибір, по суті, у нас наступний. Змиритися і принести полонених у жертву. Чекати, що, можливо, щось у Росії зміниться, і з цим – зміниться і російська політика (але це все із серії фантазій та припущень), або погодитися на прийнятні для Росії (і неприйнятні для України) формулювання, які будуть проголошені "зрадою", бо без формального визнання "вини" російська сторона українців не відпустить.
Читайте також: Дуже огидно, що доля українських моряків залежить від переговорів російських ворогів України – юрист
Я не агітую за якійсь з шляхів. Я за чесність. Якщо ви хочете принести наших в жертву – так і кажіть. Не треба всіх цих "судів" і т.д., бо вони не діють по відношенню до Росії і діяти не будуть. Якщо ж ви за їх звільнення шляхом переговорів – готуйтеся до "зради".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки