Є два делікатні питання, які Зеленський має вирішити в Канаді
Адміністрація, чи то пак, офіс президента даремно не виявляють ініціативності у поясненні того, що відбувається з візитом президента до Канади. Це цікава і великою мірою неординарна подія.
По-перше, на зорі незалежності можливо лише Кравчук дозволив собі почати дипломатичне "окучування" Західної півкулі не зі США, а з Канади.
Останні роки ми невтомно повторюємо, що в Києві недооцінюють значення Канади, не приділяють їй належної уваги.
Звичайно, я не маю на увазі протокольні речі, які дозволяли Петру Порошенку і Джастіну Трюдо на публіку називати один одного друзями. Канада може відігравати значно більшу роль і в посередницьких зусиллях у врегулюванні збройного конфлікту з Росією, і у пропагуванні інтересів України в рамках Великої сімки, Двадцятки, НАТО і т.д.
Тому перший візит в Західну півкулю здійснити до Канади – це свіжо і правильно.
Звичайно, формально візит Володимира Зеленського в Канаду пов'язаний з проведенням міжнародної конференції на підтримку реформ в Україні. Це щорічна подія, яка збирає наших друзів, партнерів, гм... кредиторів.
Читайте також: Radio Free Europe: Зеленский в Канаде старается обеспечить для Украины международную поддержку
Конференція була спланована ще рік тому, і в ній мали взяти участь мало не усі, хто чогось вартий в урядовому кварталі в Києві.
Але навіть ті, хто заявляли, що не бачать в житті іншого завдання, окрім забезпечити стабільність в період передачі влади в Україні, чомусь скасували свої візити. Усі.
Тому Зеленський рятує ситуацію. Бо у відносинах з організаторами конференції важливі навіть не цифри щорічної допомоги нашій державі, а атмосфера взаєморозуміння.
Впевнений, що з цим Зеленський справиться без проблем. Його програма трансформації України навряд чи викличе якусь критику.
Є делікатніші і чутливіші питання.
Перше – це Джастін Трюдо. З ним треба подружитися і стати друзями. Нагода буде – години спільних заходів на переговорах, спільній прес-конференції (які канадський прем'єр проводить далеко не з усіма іноземними гостями), спільній участі у конференції, офіційні прийняття. Канадський господар і український гість проведуть достатньо часу разом.
Друга проблема – українська громада. На президентських виборах українці в Канаді переважно не підтримали Володимира Зеленського.
Читайте також: Плюси і мінуси. Що показали перші рішення Зеленського?
Володимир Зеленський у традиційні манері не звертає на це увагу і запланував зустрічі з керівництвом усіх найвпливовіших організацій. Йому є що сказати. Хоча виборчі симпатії канадськими українцями були віддані опоненту, програмні тези Зеленського про 65 мільйонів українців, про залучення екс-патів і представників діаспори до трансформації в Україні, про подвійне громадянство – все це дуже цікавить українців в світі і в Канаді.
Тому візит цікавий, і не менш інтригуюче буде спостерігати наскільки вправно президент Зеленський справиться з першим заокеанським турне.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки