Науковці встановили частину мозку, що "видає" схильність до алкозалежності
Група науковці з Німеччини, Великої Британії, Франції та США встановила: підліткову алкогольну залежність може "видати" збільшений лівий мозочок та ядро. Вони відповідають за вироблення дофаміну й гормонів радості.
Результати своїх 5-річних досліджень вчені виклали в журналі ELife.
Участь у масштабних дослідженнях взяло 1814 підлітків з різних країн. Їм сканували мозок у 14 років. Протягом 5 років вони заповнювали анкети й проходили тестування щодо вживання алкоголю. Потім їм ще раз сканували мозок у 19 років.
Читайте також: Підлітки вживають канабіс рідше, якщо це законно – вчені
У результаті науковці виявили: у тих підлітків, хто мав проблеми з алкоголем, у 14 років були збільшеними лівий мозочок та ядро.
"Відмінності в структурі мозку можуть призвести до того, що деякі особи з більшою ймовірністю збільшать вживання алкоголю. Розуміння цих біологічних відмінностей може допомогти дослідникам розробити заходи для запобігання наркоманії та алкозалежності серед молоді", – йдеться в статті.
Читайте також: Алергія та нестерпність алкоголю – чим відрізняється і що робити
У наступних дослідженнях науковці планують з’ясувати, як саме працює механізм та чому частина людей у дорослому віці не припиняє вживати алкоголь і стає від нього залежною.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки