Американський генерал: США мають розширити військову підтримку України
США мають зменшити обмеження на надання військової допомоги Києву. Але перед цим Америка має прослідкувати, як Україна використовує вже надану допомогу. Таку думку сенаторам висловив американський генерал Марк Міллі. Про це повідомляє Голос Америки.
Дональд Трамп номінував Марка Міллі на посаду голови Комітету начальників штабів збройних сил США. 11 липня у Сенаті відбулись слухання щодо його призначення.
“Я вважаю, що зараз ми маємо хороший баланс летальної та нелетальної допомоги Україні. Перш ніж визначитися з необхідністю подальших коригувань, ми маємо глянути, як Україна використовує можливості, які ми вже надаємо для оцінки її здатності використовувати додаткову летальну допомогу й обладнання”, – заявив генерал, відповідаючи у листі на запитання сенаторів.
Читайте також: США намерены выделить Украине 4 миллиона долларов на строительство складов боеприпасов
Водночас він наголосив, що необхідно розширити можливості для військової співпраці Америки з Україною. Термін дійсності фондів, з яких виділяють військову допомогу Україні – один рік. Тобто виділені кошти мають бути витрачені протягом цього періоду. Але на думку генерала, щоб надавати Україні сучасніші летальні засоби оборони, слід розширити часові рамки.
“Думаю, є одна зміна, яку варто розглянути. Одним із найбільших викликів є те, що термін дії фондів Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) – один рік, тобто ми повинні виділити їх до закінчення того фінансового року, до якого вони відносяться. Процеси випуску технологій, укладання контрактів і терміни закупівель обмежують здатність Міністерства оборони США надавати Україні сучасніші летальні оборонні засоби.
Міністерство оборони США може вирішувати більшість пріоритетних операційних потреб України через USAI, але можливість реалізувати кошти протягом дворічного періоду може дозволити Міноборони підтримувати складніші потужності, як-от летальні оборонні системи на морі”, – сказав генерал Міллі.
Читайте також: США предоставят Украине военную помощь
Також він додав, що Україна досягла успіхів у реформуванні Міністерства оборони, але потрібно зробити більше.
“Якщо мене затвердять на посаді, я підкреслю голові Генштабу України свою впевненість у тому, що прийняття стандартів НАТО підсилить спроможність України захищати свою територіальну цілісність і просувати свої прагнення до членства в Альянсі. Я б закликав українських військових прагнути до надзвичайно важливих стандартів оборонної реформи, щоб гарантувати, що вони і надалі відповідатимуть вимогам фондів Ініціативи сприяння безпеці України”, – заявив генерал.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки