Підлітки, які проводять багато часу зі смартфонами, більше схильні до депресії – науковець
Підлітки, які проводять багато часу перед екранами ґаджетів, більше схильні мати симптоми депресії, пише Independent з посиланням на нове дослідження, опубліковане в JAMA Pediatrics.
Дослідники з Університету Монреаля та Університету New South Wales протягом чотирьох років аналізували стан психічного здоров’я та звички користування ґаджетами 3 826 молодих людей, середній вік яких становить 12 років. Щороку учасники розповідали про своє самопочуття та кількість годин, які проводять перед екранами щотижня.
Дослідження показало, що з кожною наступною годиною, проведеною перед екраном, у підлітків збільшувалися симптоми депресії.
Читайте також: В Instagram з'явилися функції, що захистять користувачів від цькування та образ
За словами дослідника Департаменту психіатрії з Монреальського університету Елроя Боерса, на психічне благополуччя молодих людей сильно впливає ідеалізована картинка світу в соціальних мережах.
"Через соцмережі й телебачення підлітки часто спостерігають за іншими людьми з ідеальними тілами, захопливим або багатим стилем життя", − каже науковець.
Також велика проблема полягає в тому, що коли в підлітків з’являються ознаки депресії, вони схильні проводити перед екранами смартфонів ще більше часу, що тільки посилює симптоми.
Читайте також: Як влітку влаштувати гаджет-детокс для дітей: 10 способів відпочити від смартфонів
Серед загальних ознак депресії виділяють збайдужіння до речей і діяльності, які раніше викликали радість, відчуття дратівливості, ізольованості, низька самооцінка.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки