MENU

За півроку середній розмір пенсії виріс на 13,6%: як змінилася купівельна спроможність пенсіонерів

1196 6

риба смажена

Розглянемо купівельну спроможність пенсіонерів, які отримують пенсію за віком та які купують м’ясні вироби. Середній показник пенсії за віком станом на 1 січня 2019 року становив 2648 грн, а на 1 липня – 3009грн. Також Асоціація постачальників торговельних мереж взяла дані нашого власного моніторингу цін на м’ясні продукти на дати виплати пенсій.

Нагадаємо, що Асоціація здійснює своє дослідження цін на продукти у великих містах. 

Я не зможу відповісти на питання: “Як можна прожити на таку пенсію?”, але за підсумками цього року в пенсіонерів збільшилась купівельна спроможність.

Це насамперед пов’язано зі зростанням середнього розміру пенсії за перше півріччя 2019 року на 13,6%, тоді як вартість м’ясного кошику з початку року зросла лише на 1,6%.

Читайте також: 38 установ. У яких банках можна отримати монетизовану субсидію. СПИСОК

1. Морожена риба. Пенсіонер на свою середню пенсію за віком міг придбати в січні 36 кг риби, а в липні – 38 кг. А це на 6%, або на 2кг, більше. 

2. Ковбаса варена. На початку 2019 року середня пенсія дорівнювала 28 кг ковбаси, а на початок липня – уже 30 кг. Доступність збільшилася на 7%, або на 2кг. 

3. Свинина. Середня пенсія дозволяла купити в січні 22 кг свинини, а за півроку – 24 кг. Що на 9%, або на 2кг, більше. 

4. Курка в тушці. Можливість пенсіонерів трохи покращилась, оскільки вони могли придбати в січні за свою пенсію за віком 47 кг курки, а в липні – уже 52 кг. За перші шість місяців +11%, або +5кг.

5. Філе курятини. Пенсія давала можливість придбати після Нового року 26 кг курячого філе, а на початок другого півріччя – 30 кг. Збільшення склало 15%, або 4кг. 

Читайте також: Банки відновили видачу "теплих кредитів" для українців

6. Яловичина. Пенсіонер на свою середню пенсію за віком міг придбати в січні 20кг яловичини, а в липні – 23 кг. Його потенційна доступність зросла на 15%, або на 3 кг. 

7. Сало. Сало стало найбільш доступним видом м’яса для українського пенсіонера. 30 кг на початку року стали 35 кг в середині літа. Купівельна спроможність підвищилася на 17%, або на 5 кг.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини