MENU

Зеленський об'єднав країну географічно, але розірвав ціннісно – Пекар

2779 2

Валерій Пекар оприлюднив тези щодо 100 днів президентства Володимира Зеленскього

1. Суспільство має величезні очікування, і це видно за високою оцінкою перших ста днів населенням (63% позитивно). Водночас експерти дають набагато нижчу оцінку (3,67 за 10-бальною шкалою). Суспільство оцінює за очікуваннями, експерти – за реальними кроками.

2. Суспільство сильно розкололося у ставленні до президента та його команди. Незважаючи на те, що вибори давно завершилися, градус політичної напруги все ще високий. Оцінка ста днів також діаметрально протилежна. Ось вам приклади, зроблені на основі реальних дискусій:

Прихильники кажуть – розпустив Верховну Раду, опоненти відповідають – на грані фолу, дяка Конституційному суду за політичне рішення.

Прихильники кажуть – зробив важливі кадрові призначення, опоненти відповідають – значна частина з них украй невдалі.

Прихильники кажуть – вийшов із бізнесу, опоненти відповідають – конфлікт інтересів залишився.

Прихильники кажуть – реорганізував АП в ОП, опоненти відповідають – лише для того, аби вивест Богдана з-під люстрації.

Читайте також: Велика помилка: таке мовчання Зеленського дорого коштує Україні

Прихильники кажуть – особисто представляв у регіонах голів ОДА, опоненти відповідають – половина голів ОДА ще не призначена.

Прихильники кажуть – влаштовував "розноси" місцевим чиновникам із подальшим їх звільненням, опоненти відповідають – порожній піар, не рівень президента.

Прихильники кажуть – подав до парламенту 13 законопроектів, опоненти відповідають – марна робота, бо там їх не могли встигнути розглянути, тепер буде повторно подавати.

Прихильники кажуть – скасував 160 економічних указів, які покращили життя бізнесу, опоненти відповідають – лише парочка з них щось змінила.

Прихильники кажуть – розпочав активну боротьбу з контрабандою, опоненти відповідають – якщо мається на увазі призначення Нефьодова, то це зробив уряд Гройсмана.

Прихильники кажуть – розвів сили у Станиці Луганській, опоненти відповідають – в односторонньому порядку.

Прихильники кажуть – провів телефонні розмови з Путіним двічі, опоненти відповідають – краще б не дзвонив.

Прихильники кажуть – скасував військовий парад, а зекономлені гроші роздав військовослужбовцям, опоненти відповідають – скасування параду було помилкою, а гроші ці незначні.

Читайте також: Інтереси олігархії та охлократії збіглися, це може призвести лише до катастрофи – Портников

Прихильники кажуть – відвідав із офіційними візитами ЄС і НАТО, Францію, Німеччину, Канаду й Туреччину. Прийняв в Україні прем'єрів Молдови й Ізраїлю, опоненти відповідають – більшість цих зустрічей пройшла вкрай невдало для українських інтересів.

Прихильники кажуть – завдяки всьому написаному вище підняв довіру інвесторів до України, через що зміцнилася гривня та пришвидшилося зростання ВВП, опоненти відповідають – нині заходять спекулятивні інвестиції в державні облігації, вони можуть у паніці вибігти будь-якої миті, а зростання ВВП почалося вже давно під дією низки інших факторів.

І так далі по кожному пункту. Діаметрально протилежні оцінки.

Це означає, що час уже зшивати країну, бо інакше буде боляче.

Президент об'єднав країну географічно, але розірвав ціннісно. Це велика проблема.

3. Велике піднесення оптимізму є після кожних виборів – це фанатична віра в негайні зміни на краще, а потім швидке падіння ентузіазму й розчарування. Цього разу буде так само, а може, ще гірше, ніж зазвичай.

4. Головне, що зробив президент за 100 днів, – це перемога на парламентських виборах. Це означає, що реальні 100 днів починаються лише сьогодні. Пильнуймо.

Про роль громадянського суспільства напишу окремо.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини