Коли і як варто говорити з дитиною про секс – пояснює експертка
Батьки часто думають, що розмов про "пестики та тичинки" у ранньому підлітковому віці достатньо. Проте експерти з батьківства радять почати говорити набагато раніше – і не один раз, пише The Independent.
Важливо одразу називати статеві органи своїми іменами, а не псевдонімами. Фото: AndrewLozovyi/Depositphotos
Для того, щоб ефективно інформувати дітей щодо сексуальних питань, важливо почати бесіду ще з двох років, радить експертка із виховання дітей Мішель Борба.
"Дітям набагато зручніше говорити про це, якщо ви систематично проводите короткі невимушені бесіди з ними", – додає експертка.
Також важливо одразу називати статеві органи своїми іменами. Варто одразу використовувати слова "пеніс" та "вагіна". Тоді діти зрозуміють, що можуть говорити з вами про все.
Читайте також: Популярные ошибки родителей в воспитании детей
Як тільки ви встановите з дітьми довірливі стосунки, експертка радить стежити за тим, які матеріали про секс потрапляють до рук дітей.
Експертка визнає, що насправді немає конкретного віку, коли треба починати говорити з дитиною про це. Проте, за її словами, батькам завжди треба бути на крок попереду і розуміти, що вже знає ваша дитина. Головне – не чекати надто довго, щоб її не дезінформували сторонні люди.
Щоб переконатися, що у вас є відповіді на запитання дітей, ви можете поговорити з іншими батьками, щоб зрозуміти, що знають однолітки ваших чад.
Експертка також рекомендує брати до уваги вік, стан і чому вони хочуть це знати. Наприклад, кожен раз, коли ваша дитина ставить вам запитання, ваше перше запитання у відповідь має звучати так: "А що ти маєш на увазі?".
Читайте також: Полезные советы от профессора Гарвардской школы бизнеса для всех, кто воспитывает детей
Коли ви даєте дітям можливість пояснити, чому і про що саме вони запитують, ви можете зрозуміти, що саме варто розповісти, а що може почекати до наступної розмови.
Під час цих бесід батькам також важливо персоналізувати дискусію, враховуючи такі фактори, як-от інтереси, цінності та релігію. Також варто пояснити дітям, чому важливо казати "ні".
Якщо ваші діти не ставлять запитань, які стосуються сексу, або ви до кінця не впевнені, як обговорювати цю тему, спробуйте почати розмову через фільм або статтю в інтернеті.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки