"Втрачаємо близько 30 населених пунктів". Порошенко назвав сім кроків для уникнення російської пастки
Із відходом на міфічні позиції 2016 року ми втрачаємо близько 30 населених пунктів і низку ключових висот. Там за кожний метр заплачено життям українських героїв. Тепер військових готують до того, щоб вийти з облаштованих позицій у чисте поле. Це – наслідки розведення військ за так званою "формулою Штайнмаєра".
Проукраїнськи налаштовані місцеві жителі – теж у шоці. Вони бояться розправи.
Влада має сказати суспільству правду хоча б через півроку після президентських виборів. Простих рішень – нема. Завершити все швидко – неможливо. Я сам колись мусив це визнати.
Читайте також: Путін підсмажує Зеленського на повільному вогні – Портников
Пропоную сім кроків, які варто зараз зробити, щоб уникнути російської пастки.
1. Наполягати на принципах "спершу – безпека", "нічого не погоджено, поки все не погоджено" і "тільки через безпеку до виборів".
2. Сумнозвісну "формулу Штайнмаєра", раз уже на неї погодилася влада, треба розглядати лише як складник "дорожньої карти" виконання Мінських домовленостей. Включно із виведенням російських військових, техніки та зброї, роззброєнням незаконних мілітарних формувань, переходом українсько-російського кордону під наш контроль.
3. Відведення – лише за умови сталого та всеохопного припинення вогню. Лінія розмежування зафіксована в Мінську 19 вересня 2014 року. Росія та бойовики мають повернути дві з половиною тисячі кілометрів, це пряма вимога "Мінська".
4. Моніторингова місія ОБСЄ має отримати безперешкодний і повний доступ до всієї окупованої території та встановити постійний контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.
Читайте також: "Формула Штайнмаєра", яку так просувають "слуги", дуже схожа на Харківські угоди
5. Слід створити підгрупу з питань кордону в рамках Тимчасової контактної групи у Мінську.
6. Наполягати на розгортанні багатонаціональних миротворчих сил ООН на всій території окупованого Донбасу.
7. На території ОРДЛО має бути відновлено оподаткування в рамках правового поля України, а також фінансова й банківська системи, повернута українська власність. Лише це дасть підстави й можливість повною мірою відновити соціальне забезпечення регіону.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки