MENU

Що треба зробити, аби мати "Лондонський суд" на Печерських пагорбах

233 1

Про рецепт судової реформи.

Судова реформа відбудеться тоді, коли бізнес (тобто гроші, які утримують державу) змусить державу (тобто Президента і Верховну Раду) захищати свої гроші справедливо, а не за додаткові гроші.

Поясню:

Суд у людей виник для того, щоб захистити право власності і покарати за злочин. (При чому велика частина злочинів також стосується права власності – від крадіжок до податкових злочинів).

Тобто справедливий суд – це угода передовсім між власниками і державою. Угода про те, що, у випадку суперечки за власність, держава в особі судді буде безстороннім і справедливим арбітром.

Читайте також: Влада імітує ключову реформу, без якої неможливе обіцяне зростання ВВП – Фурса

Класичний приклад, перевірений століттями – англійський суд, якому довіряє увесь світ, і на рішення якого ми уповаємо. Він з‘явився 800 років тому. Тоді великий бізнес (барони, церква і лицарі) піймали Короля Іоана Безземельного на луговині і змусили під страхом смерті підписати ультиматум, відомий як Маґна Карта. А в ультиматумі були прості вимоги – справедливий доступ до ресурсів, справедливі податки і справедливий суд.

Несправедливий український суд є продуктом олігархічної приватизації. Монопольний доступ до ресурсів, рейдерство власності і податкові кульбіти треба було "освячувати" у судах. Суддів треба було щедро винагороджувати за несправедливі рішення.

Як наслідок, утворилася каста розбещених суддів. Вони за великі гроші готові нищити те, для захисту чого вони існують, – право власності. (Жодним чином це не стосується всіх суддів, бо є багато тих, які з гідністю виконують свою місію).

Судді, які стали спільниками у викраданні права власності, виявилися дуже зручними для влади, яка готова обслуговувати інтереси олігархів-монополістів. Тому до кожної нової влади приходять говорухи-овсієнки і пропонують свої послуги. І така влада укладає угоду з ними, а не з бізнесом, який очікує на захист права власності.

Читайте також: Судова реформа Зеленського не сподобалася Канаді, Великій Британії, Німеччині та ЄС

Отож, щоб суд став справедливим, не потрібно жодного закону. Потрібна угода-ультиматум між бізнесом, передовсім великим, і владою з простими умовами:

– влада не буде вимагати судових рішень;

– бізнес не буде купувати судових рішень;

– продане судове рішення буде найтяжчим злочином;

– суддя, який продав рішення буде покараний, і його нащадкам ніхто руки не подасть.

Якщо всі виконають таку угоду будемо мати "Лондонський суд" на Печерських пагорбах.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Оксана СИРОЇД


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини