MENU

Снєгирьов: Візит Зеленського в Золоте був інформаційно-психологічною операцією

1617 0

Володимир Зеленський і начальник Генштабу Руслан Хомчак

26 жовтня президент Володимир Зеленський відвідав село Золоте-4, де раніше була досягнута домовленість про розведення військ. Під час розмови президента обурило запитання одного з добровольців про можливу зустріч із ветеранами щодо протестів "Ні капітуляції!". Зеленський сказав, що військові-добровольці не мають права висувати президенту будь-які ультиматуми. Також він зазначив, що йому байдуже, з ким підписувати перемир’я, а головне – повернути території та припинити війну, в якій гинуть люди.

На  мою думку, візит президента Зеленського в Золоте й емоційне спілкування є гарно спланованою "театральною постановкою" влади, про що свідчить низка факторів. По-перше, зверніть увагу на той факт, що главу держави супроводжував заступник глави Нацполіції  Вадим Троян, а присутні на відео добровольці є його ветеранами-побратимами з полку "Азов".

По-друге, я переконаний, що таким відеосюжетом Банкова намагається підвищити суб’єктність Зеленського, продемонструвати, що він здатен працювати з ветеранським середовищем, може приїздити на передову і спілкуватися навіть із озброєними людьми. На користь цієї версії свідчить і той факт, що Управління державної охорони, всупереч інструкціям, допустила озброєних людей до президента.

Читайте також: Зеленський і далі робить не те: мав би пояснити, як досягатиме миру без капітуляції

Наступне, на що я звернув увагу – це маніпуляції з подачею інформації про візит Зеленського на передову й нещодавня жорстка заява Конгресу США щодо полку "Азов".

Спочатку з’явилося порізане відео, де Зеленський емоційно спілкується з ветеранами АТО. Це був умисний, контрольований витік інформації, аби спровокувати медійну емоційну реакцію суспільства. А пізніше з’явилося повне відео, яке дозволяло Офісу президента спростувати заяви політичних опонентів і фактично звинуватити їх у маніпуляціях громадською думкою.

По суті влада намагається взяти протестні настрої у ветеранському середовищі під свій контроль. І ще один момент – поїздка Зеленського в Золоте майже співпала в часі із заявою Конгресу США про те, що полк "Азов" є "терористичним угрупованням". Якщо ця картинка в Золотому була зроблена для наших західних партнерів, то вона практично вдалася.

Також не виключаю, що відеопостановка в Золотому могла бути зроблена, аби продемонструвати, що в Україні існує певна третя сила, яка перешкоджає процесові розведення сил і верифікації політичної частини Мінських домовленостей.

Якби розведення сил не відбулося, то Зеленський міг би пояснити це не лише обстрілами позицій ЗСУ загарбниками, але й існуванням так званого "фактору вулиці". Тобто донести Заходу те, що доносив Київ останні п'ять років: Україна начебто й готова до імплементації Мінських домовленостей, але настрої в українському суспільстві не дозволяють піти на розведення. Однак розведення почалося. Відбудеться воно чи ні, невідомо. Але сигнальні ракети з обох боків випущені, процес пішов.

Читайте також: Зеленський і Ко марнують чудовий шанс вирватися із дипломатичного капкана

Варто зазначити, що навіть якщо "фактор вулиці" в даному епізоді не планувався, він не випадає із загальної картини – це відео й наявність "вулиці" як третьої сторони повинні були продемонструвати настрої українського суспільства й довести неможливість виконання Мінських угод на практиці. У цьому контексті відео вкладається в загальний "пазл" про два способи завершення війни: або побудовою "стіни" на лінії розмежування, або силовим збройним шляхом. На користь цієї версії свідчать заява Леоніда Кучми про те, що Мінські домовленості "мертві", і заява заступника міністра оборони Олександра Поліщука про те, що переговори слід переносити з Мінська в Донецьк і виходити на двосторонній діалог Росії та України.

Ще один цікавий момент, на який звернув увагу – це розбіжність у заявах представників Національної поліції та штабу ООС. Найперша заява була про те, що уся зброя із Золотого вивезена, а добровольці перебувають на цій території незаконно. Пізніше Троян заявив про те, що правоохоронці не здійснюватимуть жодних силових акцій стосовно добровольців, а якщо це станеться, він піде у відставку.

Також пролунали суперечливі заяви щодо вивозу зброї. Якщо в перших повідомленнях офіційних осіб ішлося про те, що зброя була вивезена за присутності поліції, то пізніше  ветерани полку "Азов" заявили про те, що частина зброї залишилася або передана на зберігання побратимам. До речі, не випадковим є і сьогоднішній візит Авакова до Маріуполя, на базу полку "Азов". Там він чітко заявив про те, що, з одного боку, добровольці не порушують чинного законодавства, а з іншого – Золоте є "жовтою лінією", і перебування там озброєних людей не передбачене законом. І це при тому, що добровольці в Золотому перебувають не на позиціях, а сконцентровані в селищі, тобто в місцях свого базування й жодним чином не перешкоджатимуть можливому розведеннюї.

Підсумовуючи, зазначу, що резонансний візит Зеленського в Золоте був інформаційно-психологічною операцією з метою дискредитації політичних опонентів, які не змогли прорахувати подібні кроки чинної влади.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини