"Якщо вам потрібна ця зустріч, прогинайтеся": нормандське свідчення нашої слабкості
Ситуація, яку ми спостерігаємо навколо підготовки до саміту "нормандської зустрічі", має дійсно безпрецедентний вигляд із дипломатичної точки зору.
Представники президентів Франції, України, федеральної канцлерки Німеччини підтверджують узгоджену дату зустрічі в Парижі. І тільки в Кремлі то заявляють, що ніякої точної дати поки що немає, то підтверджують, що саміт відбудеться.
Читайте також: Катастрофічний саміт: у разі зустрічі нормандської четвірки ризикуватиме тільки Україна
Ці слова помічника насправді нічого не означають. Зустріч дійсно може відбутися 9 грудня. Зустріч дійсно може відбутися до кінця року, а може й не відбутися взагалі. Це всього лише абсолютно точна констатація того факту, кому потрібна ця зустріч.
Вона потрібна Володимирові Зеленському, щоби продемонструвати своїм виборцям, що докладаються всі зусилля для досягнення миру. І вона потрібна Еммануелеві Макрону заради підтвердження претензій на роль європейського лідера. Вона меншою мірою потрібна Анґелі Меркель – хоча канцлерка й зацікавлена в тому, щоб "нормандський формат" привів до миру, вона прекрасно розуміє, що саміт у Парижі мир не наблизить.
А Володимирові Путіну ця зустріч не потрібна. Від слова "взагалі". Російський президент не зацікавлений у мирі з Україною. У стабілізації відносин із Заходом він зацікавлений – але не ціною відмови від українських земель. Та й узагалі ця стабілізація залежить не від результатів саміту в "нормандському форматі" й навіть не від припинення війни в Україні, а від результатів президентських виборів США та парламентських виборів у Німеччині. На відміну від Зеленського й Макрона, Путін уміє дивитися вперед – просто тому, що має ще дуже багато часу.
Читайте також: Результат нормандського саміту залежатиме від того, на що розраховує Путін – Портников
Тому російський президент вичавлює із самої підготовки до "нормандського саміту" стільки, скільки може. Підштовхує Зеленського до нових і нових поступок, розраховує на посилення конфронтації між главою держави та громадянським суспільством – незалежно від того, чи готовий сам Зеленський стати лідером українських колабораціоністів, чи ні. Підштовхує Макрона до тиску на Зеленського. Домагається вигідних для "Газпрому" голосувань у Бундестазі. Самою своєю поведінкою Путін немов би говорить – якщо вам потрібна ця зустріч, прогинайтеся. А я подивлюся, чи добре ви це робите.
А своїми останніми маневрами він узагалі поставив партнерів в ідіотську ситуацію. Але це – не свідчення його сили.
Це – свідчення нашої слабкості.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки