Трамп підписав два закони в підтримку протестуючих в Гонконзі: Китай і влада Гонкогу обурені
Президент США Дональд Трамп підписав закон про підтримку права людини та демократії в Гонконзі та закон про заборону поставок в Гонконг поліцейського спорядження.
Про це повідомили у Білому домі.
Читайте також: Ключового свідка у справі про імпічмент Трампа звинуватили в сексуальних домаганнях
"Я підписав ці закони з поваги до (голови КНР – ред.) Сі Цзіньпіна, Китаю і народу Гонконгу. Вони вводяться в дію в надії, що лідери та представники Китаю та Гонконгу зможуть мирно врегулювати свої розбіжності ", – заявив трамп Трампа.
Як пише Reuters, перший документ зобов’язує Держдепартамент США щонайменше раз на рік підтверджувати, що Гонконг зберігає достатню автономію для продовження пільгових умов торгівлі зі США. Крім того, документ передбачає санкції за порушення прав людини в Гонконзі.
У другому документі, за інформацією Reuters, йдеться про заборону поставок у Гонконг засобів для розгону протестувальників, зокрема це сльозогінний газ, гумові кулі, перцеві балончики та електрошокери.
Адміністрація Гонконгу розкритикувала такі рішення Трампа, заявивши, що цим самим США втручаються у внутрішні справи міста і "посилають помилковий сигнал" демонстрантам.
У Китаї закони назвали спробою підірвати "стабільність і процвітання" Гонконгу і пригрозили заходами у відповідь.
Протести в Гонконзі – автономному регіоні Китаю – тривають з березня 2019 року. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю.
Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.
Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.
У ніч на 18 листопада тисячі гонконзьких протестувальників намагалися вирватися з оточеної поліцією будівлі Політехнічного університету.
Правоохоронці у відповідь використали сльозогінний газ і почали масові затримання. Сутички стали чи не найбільшими за весь час протестів у Гонконгу.
Читайте також: Охота на Трампа: новые серии телешоу
За останніми даними, частина протестувальників усе ще лишається в будівлі університету. Тим часом у Гонконзі в середу, 20 листопада, знову відкрилися школи та університети – через шість днів після вимушеного тимчасового закриття.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки