MENU

Дистанцію, яку режим Януковича проходив роками, режим Зеленського долає за місяці – Портников

1852 0

Обшуки у волонтерки Марусі Звіробій, як і переслідування депутатки Верховної Ради Софії Федини – точний індикатор нестабільності режиму, який встановився в Україні після катастрофічних підсумків президентських і парламентських виборів 2019 року.

Читайте також: Портников: Настав час путінізму по-кварталівськи. На щастя – ненадовго

Ми часто думаємо, яке рішення президента Володимира Зеленського може призвести до нового протистояння на вулицях, конфлікту громадян і правоохоронних органів, нових президентських і парламентських виборів. Але це – неправильна постановка питання. Тому що ви не знайдете жодного рішення Віктора Януковича, яке призвело б до таких наслідків.

Харківські угоди? Арешт Юлії Тимошенко? Відмова від європейської інтеграції? Хіба хоча б одне із цих рішень, згубних для української демократії та державності, призвело до масових протестів? Зовсім ні. Ба більше – режим сам "профілактував" масові протести, сам організовував обурення пов'язаних із владою та спецслужбами активістів, аби продемонструвати, яким низьким є рівень протестної активності, як люди "втомилися" від неї після Майдану 2004 року.

Побиття студентів – ось що стало триґером, приводом для нового повстання. А це побиття – демонстрація повної неадекватності влади та конкуренції різних угруповань біля трону Януковича.

Читайте також: Портников: Зеленському час нарешті збагнути, що капітуляція – це війна

Зараз ми маємо всі ті ж складники, тільки кризова ситуація розвивається випереджальними темпами, тож дистанцію, яку режим Януковича проходив за роки, режим Зеленського долає за місяці. Мало хто з людей зі здоровим глуздом не помічає неадекватності влади – про це говорять навіть пристосуванці, які намагаються зробити кар'єри в управлінській плутанині. Конкуренція угруповань біля трону тепер є куди очевиднішою, тому що перемістилася із простору чуток у простір телеграм-каналів. І сам президент – не колишній "пахан", а колишній комік. Це, звісно, добре, але колишній "пахан" був менеджером свого кримінального світу, а колишній комік – просто афішею, обличчям свого телевізійного проекту. Тому будуть й обшуки, і божевільні закони, й інші помилки, які нашаровуватимуться одна на іншу – аж до фатальної.

Саме тому головне політичне питання для України – це зовсім не те, що станеться із країною за президента Зеленського, а те, що почнеться після нього.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини