MENU

"Вітамінна бомба": як за допомогою одного напою зміцнити імунітет

2208 0

ІмунітетІлюстративна світлина

У холодну пору року ми повинні не тільки міняти гардероб – діставати теплі светри і шарфи, а й переглядати наше харчування.

Цього року я вдосконалила свій осінньо-зимовий раціон, включивши до нього вітамінні шоти – концентрати корисних рослинних продуктів, що зміцнюють імунітет. Пити вітамінні шоти в холодну пору року не менш важливо, ніж носити шапку: шапка захищає голову від переохолодження, а вітамінні шоти оберігають всю імунну систему, пише Юлія Привалова у блозі для НВ Style.

Нас захищає два види імунітету: неспецифічний і специфічний. Організм розраховує більше на неспецифічний імунітет – він становить 80% імунної системи і до його завдань входить оберігати організм від хвороботворних мікроорганізмів. Коли бар'єрний імунітет не може впоратися, і бактерії або віруси все ж проникають до організму, підключається специфічний імунітет – але на нього припадає лише 20% імунної системи.

Щоб зберігати здоров'я восени і взимку, дотримуйтесь правила, яке встановив наш організм – 80% зусиль докладіть для зміцнення бар'єрів. Хороший засіб для цього – вітамінний шот.

Читайте також: Медики оголосили вирок популярному заміннику цукру 

Що таке вітамінні шоти? Healthy-шоти, wellness-шоти, вітамінні шоти, шоти для імунітету, вітамінні бомби – це все вони, невеликі пляшечки (їх обсяг зазвичай не перевищує 120 мл) з концентратами корисних рослинних продуктів. Шоти з'явилися в Америці приблизно два роки тому – спочатку це були моношоти (паростки пшениці, імбир, лимон), але потім до шотів почали додавати й інші інгредієнти.

Творців підтримали відомі американські дієтологи. Мія Сін, сертифікований дієтолог-нутриціолог і автор всесвітньо відомого healthy-блогу, написала в одній зі статей, що жоден напій не дає стільки вітамінів, мінералів і антиоксидантів, скільки один шот. Трейсі МакКуіртер, автор книги Веган без віку, теж рекомендує щодня випивати по такому шоту, особливо тим, хто не з'їдає рекомендовані 150 г зелені – один шот покриває денну норму зелені на 20-50%, в залежності від складу. Причому взимку їсти зелень особливо важливо – вона містить фітонциди (природні дезінфектори), які ефективно борються із запаленнями і бактеріями в усіх системах організму.

Чим шоти відрізняються від свіжовичавленого соку? Основна відмінність вітамінного шота від свіжовичавленого соку – поєднання активних інгредієнтів, що мають потрібну дію. Сьогодні я розповім про шоти для імунітету, але, змінивши склад, ви можете приготувати коктейль і для інших цілей – наприклад, змішати ананас з імбиром, щоб прискорити обмін речовин і налагодити травлення. При цьому до складу фрешів найчастіше входять тільки соковиті фрукти й овочі, а в шотах є також потужні суперфуди – куркума, імбир, паростки пшениці та інші.

Друга відмінність шота від соку – об‘єм напою. Шот можна випити одним-двома ковтками, але шот – це не маленька порція соку, а концентрат корисних інгредієнтів, тому і користі в ньому більше. І ще: якщо ви з'їсте інгредієнти окремо, то ефект буде слабкіше, тому що в правильному шоті всі складові підібрані так, щоб вони підсилювали дію один одного.

Як приготувати шот для імунітету? При виборі інгредієнтів для імунного коктейлю враховуйте два параметри: додавайте в шот продукти, які впливають на імунітет, і намагайтеся купувати екологічні продукти без нітратів. Нітрати впливають на гемоглобін, таким чином, що він перестає виконувати свою основну функцію – переносити кисень до тканин. Через це падає імунітет, ви можете відчувати слабкість, сонливість, головний біль та багато інших неприємних симптомів.

Читайте також: Науковці: У людей, які п'ють понад 6 чашок кави на день, зростає ризик захворювань серця

Які інгредієнти можна додати в коктейль для імунітету:

– куркуму, натуральний антисептик, здатний замінити будь-які антибактеріальні ліки,

– паростки пшениці, які містять в 11 разів більше кальцію і в 30 разів більше вітаміну В, ніж молоко, і в 7 разів більше вітаміну С, ніж апельсини,

– цитрусові й інші інгредієнти, що містять вітамін С, оскільки вітамін С збільшує природне вироблення інтерферону, білка, що блокує розвиток вірусів і бактерій,

– імбир, що прискорює обмін речовин,

– зелені рослини, багаті на хлорофіл, які очищають організм і насичують кров та клітини киснем.

Мій вибір – шот з лимоном, імбиром і ананасом. Вітамін С і флавоноїди в складі лимона формують захисний бар'єр від вірусів і мікробів. Також лимон допомагає привести в норму рівень pH в організмі. Імбир прискорює обмін речовин і підвищує стійкість організму до вірусів, а ананас додає приємний смак і додаткову користь від вітамінів.

Вітамінні шоти – відмінний спосіб підтримати імунітет, але не забувайте і про основні принципи здорового харчування. Включайте в раціон достатню кількість білка – по-перше, імунні клітини складаються з білка, по-друге, транспорт вітамінів організовують амінокислоти, і без них навіть найзбалансованіший коктейль не працюватиме. І відмовтеся від рафінованого цукру – він руйнує імунні клітини.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Юлія ПРИВАЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини