В Україні зменшилася кількість прихильників миру на Донбасі за будь-яку ціну
На мир на Донбасі за будь-яку ціну погоджуються 14% українців, у той час як ще 58,5% вважають, що заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі. 16% опитаних впевнені, що мир можливий лише при застосуванні сили. Про це свідчать дані опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" та Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Так, думку, що мир на Донбасі можна встановити лише з позиції сили, поділяють 16%.
"Решта вважають, що це потрібно вирішувати мирним шляхом, але, тут дуже важливо: мир за будь-яку ціну – погоджуватись на будь-які компроміси зараз згодні лише 14%. Це істотно менше, ніж раніше", – заявила директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.
Вона також зазначила, що порівняно з червнем 2019 року кількість прихильників цієї точки зору зменшилася на 6%.
Ще 58,5% вважають, що заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі (порівняно з 49% у червні 2019 року). Ця позиція – "йти на компроміси, але не на всі" переважає в усіх регіонах: Західному (57%), Центральному (53%), Південному (60%), Східному (67%).
Українці, як і раніше, вважають неприйнятними більшість компромісів, на яких наполягає Росія, з посиланням на Мінські домовленості. Найменш прийнятними є проведення виборів на умовах бойовиків (неприйнятно для 66% та лише для 16% – прийнятно), амністія всіх учасників бойових дій проти українських військ (63% проти 19%) та формування силових органів ОРДЛО лише із місцевих представників (56% проти 21%).
Читайте також: Люди шоковані. Бойовики обстріляли прифронтову Мар’їнку
Так, більшість українців вважають, що найбільш ефективними заходами для досягнення миру є відновлення нормального життя на звільнених територіях (32%) та міжнародний тиск на Росію (також 32%). Ще 15% вважають ефективним надання "ДНР" та "ЛНР" особливого статусу в межах України. Зазначається, що близько 22% респондентів не визначилися з відповіддю на це запитання.
62% українців віддають перевагу тому, аби підконтрольні "ДНР" та "ЛНР" території повернулися до України на тих самих умовах. У той час як від’єднання цих територій від України підтримують лише 4%. Ще близько 22% вважають, що ці території мають отримати більше самостійності від центральної влади, але в межах України.
Близько половини українців вважають, що досягнути миру на Донбасі можна шляхом міжнародного дипломатичного тиску на РФ, посилення режиму санкцій на якісно вищому рівні, застосування міжнародних правових механізмів (29%) та через зміцнення економічної і військової потужності Української держави (21%).
60% українців позитивно ставляться до розведення сил на Донбасі. 27% опитаних незадоволені таким розвитком подій.
За даними соціологів, спостерігаються істотні регіональні відмінності – якщо на півдні і сході 74−79% громадян позитивно оцінюють такий крок, то в центрі України таких 53%, а на заході – 47%.
Майже одноголосно таке рішення підтримують виборці "Опозиційної платформи – За життя" (90%), серед прихильників "Слуги народу" 69% оцінюють це рішення позитивно, 20% – негативно і ще 10% не визначилися.
З виборцями Європейської солідарності ситуація протилежна – 19% схвалюють розведення військ, 72% ставляться до цього критично.
Читайте також: Политолог назвал наиболее реальный для Украины сценарий возвращения Донбасса, Крыма и Севастополя
Опитування було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Було опитано 2041 осіб. Статистична похибка не перевищує 2,3%.
Нагадаємо, після домовленості, досягнутої 1 жовтня у час переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську щодо врегулювання ситуації на сході України, на Донбасі почався процес розведення сил і засобів.
Збройні сили України і проросійські бойовики повинні відійти від лінії зіткнення на трьох ділянках: Станиця Луганська, Петровське та Золоте.
Розведення сторін в Петровському почали в останню чергу. Зараз там проводять розмінування і готуються до демонтажу фортифікаційних споруд.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки