MENU

Час прийшов? В УПЦ МП висвятили на єпископа колаборанта, який сприяв анексії Криму

601 0


Костянтин Чернишов (Каллиник)

"Чорна рада". Таку назву має відомий історичний роман Пантелеймона Куліша про однойменну подію червня 1663 року, що відбулася в околицях Ніжина та знаменувала собою черговий виток упокорювання Московією козацької України.

Ще з Ніжином пов‘язане ім‘я протопопа Максима (у чернецтві – Мефодія) Филимоновича, який у другій половині XVII ст. за прислужництво Московії незаконно був висвячений там на єпископа, намагався захопити владу в Київській митрополії, за що був проклятий Вселенським патріархом.

Й ось учора, 8 грудня, ніби продовжуючи цю ганебну лінію, в ніжинському козацькому Миколаївському соборі (збудованому якраз за 10 років до тієї самої "Чорної ради", після якої в ньому присягав цареві гетьман Брюховецький) – було зроблено "єпископом Бахчисарайським" такого собі Каллиника Чернишова (на першому фото він крайній праворуч із жезлом).

Читайте також: Ударили в найболючіше місце: як Московський патріархат обдурює Зеленського

Те, що місцем посвяти був саме Миколаївський собор – видно зі світлини іконостасу (нижче), на тлі якого наприкінці знялися учасники. Також про велике зібрання в тому храмі 8 грудня свідчать самі ніжинці в публікаціях.

Каллиник відомий тим, що активно сприяв окупації Криму Російською Федерацією навесні 2014 року. За що отримав відзнаку від окупантів і нею вельми похвалявся. Ще майже чотири роки тому в Лаврі його обрали на "вікарного єпископа" у Крим, але через розголос у пресі – досі побоювалися висвячували, бо такого кандидата могли просто заарештувати як пособника окупантів.

Більше про "героя" можна прочитати навіть у російському джерелі.

Читайте також: Повільно, але неухильно Православна церква України здобуває світове визнання

І от тепер вирішили, що "час прийшов". Мабуть, із Росії дали добро, а тут на місці прорахували, що напередодні сьогоднішньої зустрічі в Парижі українська держава не схоче скандалу із Москвою. Однак, певно, побоялися робити це в Києві, тож подалися до козацького Ніжина...

Поближче до Крут.

Поближче до Батурина.

Щоби не просто зробити відвертого пособника окупантів єпископом – а ще й при цьому демонстративно показати "кто в домє хазянін".

Пс 93:1-7, 20-23: Боже помсти, Господи Боже помсти, яви Себе! Встань, Судде землі, дай відплату гордим. Доки, Господи, доки нечестивці будуть вихвалятися? Вони говорять неправдиві слова, величають себе всі, що чинять беззаконня. Народ Твій, Господи, поневолили і гноблять насліддя Твоє. Вдовиць і сиріт уморюють і пришельців убивають. І кажуть: "Не побачить Господь, не дізнається Бог Якова"...

Чи допустиш Ти, щоб поблизу Тебе постала оселя розбійників, що чинять насильство наперекір закону? Вони натовпом нападають на душу праведника і кров неповинну судять. Але Господь — захист мій, і Бог мій — твердиня надії моєї. Він поверне на них беззаконня їхні і злочинством їхнім погубить їх, знищить їх Господь Бог наш.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Євстратій ЗОРЯ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини