Існує три важливі обставини, без яких ЗНО з математики втратить будь-який сенс – освітянин
Рішення здавати обов'язкове Зовнішнє незалежне оцінювання з математики – правильне. Однак є три важливих обставини, без яких тестування втратить будь-який сенс.
По-перше, завдання в жодному разі не мають бути однаковими для всіх. Вони повинні різнитися для учнів, які планують надалі поглиблено вивчати цей предмет і для звичайної перевірки математичної грамотності. Тому це правильно, що тест хочуть зробити дворівневим, пише Ігор Лікарчук для Gazeta.ua.
По-друге, обов'язкове зовнішнє оцінювання з математики для студентів коледжів і технікумів, які складатимуть його для здобуття освіти на вищому рівні – не є хорошою ініціативою. Для чого здавати математику учневі мистецького коледжу, який вже зарекомендував себе, як хороший співак? Цей тест може з легкістю забрати в нього таку можливість.
Читайте також: Результати тестів PISA. Вирок чи можливість?
По-третє, в останні роки у країні знижується рівень складності тесту з математики. Це добре помітно, якщо проаналізувати основні результати зовнішнього оцінювання. Також суттєво зменшують поріг "склав/не склав". Зараз його встановлюють на рівні вгадувань. Тест, який учням даватимуть у 2021 році повинен бути якісним і містити завдання різного рівня складності. І необхідно буде визначити об'єктивний поріг.
Ще у 2008 році я говорив про те, що Україну очікують великі проблеми з предметами природничо-математичного циклу. Те, що ми осоромились із PISA – чергове підтвердження цьому. В нашій державі зруйнували радянську математичну освіту, але не збудували нової. До прикладу, Польща, яка посіла значно вище місце в міжнародному дослідженні, створила власну національну систему. А Білорусь і Росія, які отримали кращі результати та також нас випередили, зберегли радянську систему, але модернізували її.
Читайте також: Чому результати PISA для української освіти мають стати точкою відліку, а не паніки
Рік математики ніяк не врятує ситуації, яка склалася. Україні необхідно змінювати та оновлювати кадри, матеріально-технічну базу і підручники. Впродовж року ці три проблеми вирішити неможливо. Скоро українські школярі братимуть участь в ще одному міжнародному дослідженні – TIMSS. Я впевнений, що результати наших дітей будуть знову негативними. А те, наскільки швидко Україні вдасться збудувати нову систему освіти залежить від політичної волі, цільового фінансування і грамотного менеджменту.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки