MENU

Зеленський має почути Путіна

1667 2

Сподіваюся, президент України Володимир Зеленський знайде час, аби послухати бодай нарізку із пресконференції президента Росії Володимира Путіна. Розумію, що слухати й дивитися таке неприємно, але дуже треба. Паралельно можна підглядати у статистику обстрілів на Донбасі та згадувати сказане кремлівським зверхником на нормандській зустрічі.

Вірю, що це може протверезити деякі "гарячі" голови серед нової української влади. Тих, що палко вірять у мирні ініціативи й із оптимізмом сідають за стіл переговорів із агресором. Серед іншого Путін сказав, зокрема, й таке: "…в ході створення радянського союзу споконвічно російські території, які до України взагалі не мали ніякого відношення, все Причорномор'я, західні землі російські були передані Україні з дивним формулюванням "для підвищення відсоткового співвідношення пролетаріату в Україні", тому що Україна була сільською територією. Це дещо дивне рішення, але воно відбулося. Це все спадщина державного будівництва Володимира Ілліча Леніна і тепер ми із цим розбираємося".

Читайте також: Іншої Росії не буде. Навіть без Путіна

Чи можна про мир і повернення територій (зауважте, що про Крим на нормандській зустрічі навіть не йшлося, тільки Донбас!) говорити з людиною, яка через тиждень у прямому ефірі говорить про третину України як споконвічно російську землю? Говорячи про таке на повному серйозі, Путін фактично готує російську громадську думку до нових воєн й анексій. Бо чи можна одночасно планувати повернення Україні одних територій і зазіхати на інші?

А ось що Путін сказав про Донбас: "Там немає іноземних військ. Та-а-ак. Там є місцева міліція, місцеві сили самооборони. Вони складаються із місцевих мешканців. Із місцевих. Мені весь час ставлять питання: "Звідки в них танки, важка артилерія?" Ось у багатьох гарячих точках світу відбуваються конфлікти та бойові дії із застосуванням танків, артилерії тощо. Звідки вони їх беруть? Мабуть, від тих структур і держав, які їм симпатизують. Але це їхня техніка, а не іноземна".

Читайте також: Наївна дичина: чого ніяк не можуть усвідомити в Зеленського

Тепер, коли Зеленський знає про реальну ситуацію на Донбасі не з російськомовних ЗМІ, а із щоденних рапортів армії та спецслужб, ці слова Путіна для нього дуже актуальні. Адже допомагають зрозуміти, що вірити жодному слову президента Росії не можна. Що не існує меж цинізму та брехні для зовнішньої політики Кремля. Що миру там ніхто не прагне й не вважає його варіантом виходу з ситуації.

Українців вигадав Потоцький, на Донбасі іноземних військ немає, а все Причорномор’я – "ісконно" російське. Саме так вважає президент Росії, і згідно із цими поглядами формує свою політику. Бажаю українському президентові якомога швидше позбутися ілюзій і нарешті почути Путіна – той висловлюється максимально ясно й не криючись.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Андрій ЛЮБКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини