MENU

10 продуктів, які варто додати до свого раціону у 2020 році

1131 0

Харчування, здоров'я

Альтернативне молоко, веганські сири та штучне м’ясо можуть не тільки урізноманітнити ваше меню, але й принести відчутну користь для здоров’я.

1. Альтернативне молоко hand made. Замість молока в тетрапаках, де мигдалю – 7% зі 100%, і є цукор і крохмаль, робіть або купуйте hand made, де лише горіхи і вода. Або насіння і вода. Відкрийте крім мигдалевого нові варіанти. Наприклад, кунжутне молоко (лідер за вмістом кальцію). Або молоко із кісточок кавуна та дині. Це і дешево, і смачно, і трендово – світ живе ідеєю безвідходного виробництва, коли споживаються продукти повністю, і нічого не викидається, пише дієтологиня Мирослава Ульяніна у блозі для НВ Style.

2. Веганські сири з горіхів – кеш’ю, макадамії, мигдалю. Гарна альтернатива коров’ячим. До них може додаватися закваска з пророщених зерен пшениці, агар-агар, сіль, перець і спеції. Такий сир, до речі, корисний для діабетиків, людей з ендокринними захворюваннями і порушенням обміну речовин, людей з непереносимістю лактози.

А от коров’ячий сир – це насичені жири. Харчування, багате ними, може збільшити ризик високого кров’яного тиску, серцево-судинних захворювань і діабету II типу. Згідно зі звітом Консультативного комітету з дієтичних рекомендацій (DGAC), рекомендується зменшити денну дозу насичених жирів приблизно до 7% від загального раціону калорій.

Читайте також: Чи буває алергія на мандарини та скільки їх можна з'їсти

3. "Штучне м’ясо". Це рослинне м’ясо з горохового білка, води й олії, яке є на 100% веганським, а за консистенцією, запахом, смаком і кольором нагадує на 100% звичайне мясо. У такому "м’ясі майбутнього" немає ГМО, глютену, сої, антибіотиків, холестерину, гормонів і паразитів.

4. Нові старі крупи. Африканське зерно фоніо, українське пшоно, сорго. Вважайте, що це нові корисні альтернативи вівсянці.⠀

5. Аквафаба – відвар, що лишається після варки нуту. Цей модний серед веганів інгредієнт перейде у широкий вжиток. Ним можна замінити яйця у стравах. З нього готуються корисні безе.

6. Спіруліна. Одноклітинна бактерія (також вважається мікроводоростю, але остання думка вчених – бактерія), на 60−70% складається з білка, містить багато вітамінів, антиоксидантів, поліненасичених жирних кислот, амінокислот і мінералів. Наприклад, у 20 г свіжої спіруліни стільки ж засвоюваного бетакаротина, скільки в 1 кг моркви. На конгресі ООН в 1974 р. її було визнано кращою їжею для майбутнього людства. ВООЗ уже оприлюднив думку, що вважає спіруліну одною з найкорисніших рослин на Землі, яка може бути використана при лікуванні 70% відомих захворювань.

7. Сік ростків пшениці. Це зелений сік – суперфуд, що містить вітамін А, калій, кальцій, мідь і корисний рослинний білок.

8. Насіння льону (замість насіння чіа). Містить вітаміни, мікро- та макроелементи, антиоксиданти, незамінні жирні кислоти – функціональні елементи для здорового життя

9. Комбуча – натуральний ферментований кисло-солодкий газований напій на основі чайного гриба. Він підвищує тонус судин, зміцнює імунітет і допомагає підтримувати здорову мікрофлору кишечника

10. Броколі. Речовина у її складі (сульфорафан) має кілька унікальних властивостей, але головне для нас: сульфарофан нівелює шкоду від кінцевих продуктів глікації (КПГ). Сульфорафан здатний гальмувати і навіть запобігати зростанню пухлин (доброякісних і ні), знімає запалення, а також дуже ефективний в профілактиці цукрового діабету обох типів.

5 продуктів, які потрібно залишити в 2019-му році:

1. Коров’яче молоко. Молочні продукти сильніше інших підвищують рівень ІФР-1 (інсуліноподібний фактор росту 1 (соматомедин С) – один з маркерів швидкості старіння, а також ризику розвитку раку, деменції та цукрового діабету). Десятки різних наукових досліджень підтвердили зв’язок між молоком і підвищеним рівнем ІФР-1. До того ж молочні продукти викликають запалення і провокують розвиток інсулінорезистентності. Інсуліновий індекс молочних продуктів – один з найвищих.

Читайте також: Продукт для довголіття, або Чому у щоденному раціоні має бути льон

2. Алкоголь. Корисного алкоголю і корисної для здоров’я дози не існує. Це один з найбільших (і найприємніших) міфів. Спирт, який є в алкоголі, діє на кожну клітину тіла. Для організму навіть червоне вино – токсичне. Ну а регулярне вживання призводить до підвищення ризику серцево-судинних хвороб, гіпертензії, ожиріння, деменції.

3. Авокадо. Його вирощення призводить до негативних наслідків у екології та економіці, і тому варто від нього відмовитися. З 2002 року споживання авокадо в світі виросло на 250%, в Чилі і Центральній Мексиці під авокадові дерева вирубують соснові ліси, знищуючи складні екосистеми. Для вирощування авокадо потрібно набагато більше води, ніж для будь-яких інших фруктових дерев. У деяких областях води перестало вистачати для інших сільськогосподарських культур.

4. Продукти у пакуванні, що містять цукор, сіль, глютамат натрію, швидкі вуглеводи та пальмову олію. Надмірне їхнє споживання не йде на користь. Від них точно варто відмовитися, щоб зменшити ризик ожиріння та виникнення інших проблем, пов’язаних з харчуванням.

5. Суші з білого рису та риби. Вбивче поєднання. Незважаючи на свій компактний розмір, порція ролів може містити понад 500 кілокалорій. Там поєднуються нездорові інгредієнти – майонез, вершковий сир, холестерин у темпура і білий рис з високим вмістом крохмалю. Ретельно відшліфований рис білого кольору має високий глікемічний індекс: коли ви його їсте, рівень цукру в крові різко піднімається, даючи відчуття насичення, але потім цукор у крові швидко падає, і відчуття голоду виникає знову.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Мирослава УЛЬЯНІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини