Осінній раціон – від яких продуктів відмовитися, а які додати в своє меню
Якщо ви уже кілька днів, як почали відчувати нестримний апетит, вітаю вас – прийшла осінь. І щоби не піддатися заїданню холоду, смогу і дощів, які от-от з’являться, збалансуйте свій раціон.
Приберіть з раціону
1. Доданий цукор. Він сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, послаблює імунітет (опірність організму після з'їдених солодощів знижується майже в 20 разів), погіршує стан шкіри і колір обличчя, прискорює появу зморшок (цукор погіршує якість колагену і збільшує кількість вільних радикалів), стає причиною остеопорозу і псування зубів (для засвоєння цукру потрібно багато кальцію, який вимивається з кісток), викликає ожиріння (при надмірному споживанні цукру, коли запаси глікогену в печінці стають "зайвими", жири відкладаються не лише у підшкірно-жировому шарі, але і на внутрішніх органах).
Обережно з написами "без цукру – з фруктозою". Це ще небезпечніше: штучна фруктоза засвоюється клітинами в 22 рази швидше. Оскільки мозку потрібна глюкоза, то фруктозу він ігнорує, і вона відразу йде на "баласт": у жир. Аспартам, цикламат, сахарин – замінники, які також некорисні. До речі, в Японії табу на всі синтетичні цукрозамінники. Альтернатива – трава стевія.
2. Біле борошно і випічку з нього. Усі зернові культури містять необхідні для життєдіяльності людини корисні речовини в оболонці зерна та в його зародку. Очищуючи зерна, ми позбавляємо себе необхідних для здоров’я речовин. Під час виробничого процесу з пшениці видаляється 75% вітамінів і мінералів. Крім того, втрачається до 97% харчової клітковини. Цей процес видаляє 70% заліза, вітамінів групи В і магнію, 50% кальцію і усю кількість вітаміну E.
Читайте також: Як харчуватися під час застуди – пояснює дієтологиня
Прості вуглеводи у випічці перешкоджають засвоєнню селену, сприяють бродінню у кишечнику і послаблюють імунітет.
Білий хліб містить велику кількість крохмалю. Якщо шматочок звичайного білого хліба трохи потримати в роті, то через деякий час можна відчути солодкуватий смак. Це ферменти слини починають контактувати з крохмалем і розщеплюють його до глюкози. Таким чином, біле борошно сприяє підвищенню рівня цукру в крові і впливає на вироблення інсуліну в організмі, що викликає ризик появи цукрового діабету ІІ типу.
3. Молочні продукти. Лактоза діє на організм так само, як і звичайна глюкоза – спричинює глікацію білків, і має негативні наслідки для здоров’я: втрату еластичності судин, зморшки шкіри, погіршення роботи нирок.
Молоко містить інсуліноподібний фактор росту, який у дорослому віці людини стимулює запалення, гальмує процес відновлення ушкоджених клітин, тобто здатність до самовідновлення. Організм швидше старіє.
4. Трансжири і продукти, до яких вони входять: вафлі, тістечка, печиво і цукерки з кремом, дешевий шоколад, круасани тривалого зберігання.
Спричиняють запалення судин, розвиток атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, ризик цукрового діабету ІІ типу, нейродегенеративних захворювань.
Додайте у раціон
1. Омега-3 жирні кислоти у вигляді капсул або продуктів тваринного (морська риба) та рослинного походження (насіння льону та насіння чіа, горіхи). Вони не є взаємозамінними, бо мають різні формули, а отже – і дію на організм. Краще поєднувати.
2. Рослинну олію холодного відтиску або низько-температурної екстракції – заправляти салати, додавати у страви зі складних вуглеводів та бобових, але не готувати на ній.
3. Спеції – корицю, мускатний горіх, ваніль, кардамон. Замінять цукор, додадуть смаку, покращать травлення.
Читайте також: Між "травою" і ковбасою – як правильно харчуватися восени
4. Плоди шипшини. Розмелювати і настоювати з водою або додавати у смузі. Джерело вітаміну С, який є в оболонці ягід, вітаміну Р та вітамінів групи В, які всередині плодів, вітамінів А та Е, які в кісточках.
5. Склянку зеленого соку чи смузі. Пити кожен день: наприклад, суміш зі шпинату, селери, лимона, яблука, і імбиру. Туди ж додавати спіруліну чи хлорелу, сік з паростків пшениці.
6. Вітамін D у вигляді сонячних променів (бувати на сонці якомога частіше), препаратів D3 і продуктів – яєчного жовтка (обов’язково варити яйця так, щоб жовток був рідким), масла гхі, жирної риби.
Вітамін D має гормоноподібну дію і впливає на всі процеси обміну речовин в організмі, зокрема – на роботу центральної нервової системи.
7. Продукти з гепатопротекторними властивостями. Розторопша плямиста (містить силімарин, що оберігає клітини печінки від токсичних речовин, посилює її детоксикаційну функцію), екстракт артишоку (захищає печінку, допомагає утворенню та виділенню жовчі), насіння гарбуза та гарбузова олія (сприяє відновленню клітин печінки), звіробій (чай), куркума (в страви), імбир (чай, в овочеві та м’ясні страви).
8. Овочі, фрукти і зелень, в яких багато розчинної та нерозчинної клітковини, що зв’язує токсини, та прискорює їх виведення через кишечник. Овочі і зелень – 50% тарілки.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки