Вчорашні школярі та офіцери запасу: в Україні розширюють коло придатних до призову на строкову службу
В Україні 2020 року планують призивати на строкову службу офіцерів запасу. Йдеться про осіб до 43-х років, які не проходили військової служби, але закінчили кафедри військової підготовки.
Про це в інтерв'ю інформаційному агенству Міністерства оборони АрмияInform повідомив високопосадовець ЗСУ Сергій Волков, пише НВ.
За його словами, конкретної дати початку призову поки немає, але військомати вже почали підіймати картотеки. Проходити службу такі офіцери будуть 18 місяців, зазначив Волков. Він додав, що до участі в операції Об'єднаних сил їх не залучатимуть.
Зробити по-іншому
Таким чином Міністерство оборони хоче компенсувати нестачу офіцерського складу в армії. Більшість офіцерів через погані умови відмовляються продовжувати службу і підписувати контракти. Про це у коментарі Радіо НВ заявив військовий експерт Олександр Кривоносов.
Читайте також: Міністр оборони розповів, коли Україна перейде на електронні військові квитки
Він зауважив, що чоловіки вступали до військових кафедр, щоб як раз не проходити строкову службу. Більшість із них переховуватимуться від військоматів або платитиме їм хабарі, переконаний Кривоносов.
"Нам треба робити зовсім по-іншому. Є сьогодні за ці п’ять з зайвим років люди, які рік пройшли військові випробування, які за покликом серця, за бажанням пішли, і деякі вже третій-четвертий раз перепідписують контракти. Є молоді офіцери, які дійсно після закінчення вищих учбових училищ мають бажання служити. І це їхнє покликання, від цього і треба стрибати", – зазначив Кривоносов.
Поважні причини
За законом, Мінобороним та Генштаб мають право призивати офіцерів запасу на строкову службу. Вони є офіцерами збройних сил і від армії їх ніхто не звільняв, пояснив у коментарі Радіо НВ директор Подільського юридичного центру, військовий адвокат Михайло Козачук.
Навіть попри бажання, призивнику-офіцеру буде важко уникнути служби без поважних причин. Козачук каже, що такі справи у судах безперспективні.
"Людина має бути оцінена на предмет придатності до військової служби на момент призову. Тобто саме перебування на обліку ще не гарантує те, що людину можуть призвати, оскільки стан здоров’я за цей час міг змінитися. Також люди можуть не бути призвані за сімейними обставинами", – зазначив Козачук.
Як відбуватиметься весняний призов
Весняний призов в Україні офіційно почнеться 1-го квітня і триватиме до 30-го червня. Уряд встановив призовний вік в Україні цього року на рівні від 18 до 27 років, при чому 18-ти та 19-річні мають право йти на службу за власним бажанням. Загалом до армії планують призвати майже 16 тисяч людей.
Термін служби в армії становить 18 місяців для призовників, які не мають вищої освіти, і 12 місяців для призовників зі ступенем спеціаліста чи магістра. Не підлягають призову кілька категорій населення. Зокрема громадяни, які визнані непридатними до служби. Ті, у кого під час служби загинули або отримали інвалідність близькі родичі. Випускники військових кафедр, а також ті, хто понад два контракти відслужили у військовому резерві.
Читайте також: У Міноборони уточнили інформацію щодо відмови від призову
За часів президентства Петра Порошенка існували певні розбіжності між законом про військовий обов’язок і військову службу і президентськими указами про призов. Згідно з законодавством України, призову на строкову службу підлягають громадяни, яким виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку.
Згідно з останніми президентськими указами Порошенка, призивали громадян з 20-ти років. У жовтні 2019 року управління персоналу штабу командування сухопутних військ ініціювало повернення призову на строкову службу з 18-ти років. Водночас у листопаді 2019 року міністр оборони Андрій Загороднюк заявляв про бажання скасувати строковий військовий призов.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки