Які солодощі найбезпечніші для фігури – блог дієтологині
Як багато розмов і суперечок навколо цукерок, печива і різних десертів... Їсти? Не їсти? Якщо їсти, то коли і скільки? І які солодощі найбезпечніші для фігури?
Головне правило адекватного правильного харчування – ніяких жорстких обмежень! При виборі продуктів керуйтеся своїми пріоритетами та здоровою логікою.
А я нагадаю загальні рекомендації:
1. Їжте солодке в першій половині дня. Вранці метаболізм швидше, і попереду цілий день, щоб витратити отримані калорії.
2. Не їжте солодке на голодний шлунок, щоб не провокувати різке підвищення цукру в крові. Краще після сніданку або після обіду.
3. Не запивайте солодощі солодкими напоями. Наприклад, кава з молоком і цукром – це вже близько 145 ккал, а великий лате з сиропом взагалі може мати калорійність понад 300 ккал. І у вас виходить два десерти за раз. Точно переберете добову норму калорій.
Читайте також: Імунітет здорової людини – як зміцнити свій організм
4. Безпечна кількість солодощів – приблизно 10% від загальної калорійності вашого раціону на день. Наприклад, якщо ваша норма 1800 ккал, 180 ккал можуть займати солодощі. Порахуйте калорійність улюблених десертів. І звертайте увагу на склад продукту. Зазвичай більш натуральні солодощі менш калорійні.
Наприклад, калорійність зефіру популярної торгової із супермаркету – 150 ккал одна штука, і така ж одна штука зефіру на агар-агарі – лише 86 ккал. Різниця майже вдвічі.
5. З усього можливого солодкого вибирайте найбільш корисні варіанти. Наприклад, чорний шоколад корисніший за молочний завдяки більшому вмісту какао-бобів.
Мої варіанти солодкого:
1. Чорний шоколад. Я обираю той, в якому вміст какао не менше 80%. На 10-15 гр припадає приблизно 50-80 ккал, а це пристойно для гіркого шоколаду.
Читайте також: Сприяє хорошій пам'яті, покращує мозковий кровообіг та знижує артеріальний тиск – дієтологиня про властивості какао
2. Зефір. Звертайте увагу на склад. Більш натуральний і, відповідно, менш калорійний – дві штуки на день цілком можна.
3. Рисові хлібці з шоколадом. Обожнюю їх! Одна штука – приблизно 70 ккал. Дуже ситно, солодко. Особливо смачно зі шматочком сиру.
4. Пастила. Це цукерки з підсушеного фруктово-ягідного пюре. Теж дивіться склад на предмет доданого цукру. З усіх варіантів солодощів це – найбільш низькокалорійний. У популярних "равликах" лише 130 ккал на всю стограмову пачку.
5. Гранола. Солодкість, яка може бути корисним перекусом у поєднанні з йогуртом. Порція на день – 40-50 гр. Це приблизно 250 ккал (за моїм рецептом). Але її їм вкрай рідко – лінуюся сама робити, а магазину не довіряю.
Висновок: у питанні "хочу бути стрункою VS хочу їсти солодке" важливо не забувати про перший пункт. Потрібно дотримуватися принципу кількості та часу. І пам'ятайте, що в шлунку немає смакових рецепторів: посмакуйте невелику порцію солодкого замість того, щоб швидко проковтнути кілограм цукерок. ⠀
Немає заборонених продуктів: є усвідомлений вибір і здорова логіка.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки