В Україні різко подорожчала картопля через нерегулярність поставок
До кінця третього тижня березня оптові ціни на картоплю в Україні зросли майже наполовину через нерегулярність поставок.
Про це повідомила прес-служба аналітичної платформи EastFruit.
"На сьогодні ціни на картоплю сформувалися в діапазоні 8-10 грн/кг, що в середньому на 43% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня", – йдеться в повідомленні.
На думку експертів проекту, підвищити ціну на картоплю фермерам вдалося на тлі значного скорочення запасів в оптових компаній і роздрібних мереж, тоді як поставки із західних областей України, як і раніше ускладнені.
Читайте також: Хто накручує ціни на картоплю? Експерт розповіла про тонкощі ринку
"У зв'язку з санітарно-епідеміологічною ситуацією в країні поставки картоплі з господарств ведуться нерегулярно. З цієї ж причини дещо скоротилося надходження імпортної продукції з Білорусі та РФ. В результаті пропозиція на ринку скоротилася, що в умовах зрослого попиту призвело до подорожчання картоплі", – сказано в повідомленні.
Згідно з повідомленням, представники гуртових компаній сподіваються, що з відновленням постачань із західних областей країни ціна знову знизиться до колишнього рівня, однак фермери розраховують вести продажу надалі в такому ж ціновому діапазоні, як і сьогодні.
"Більш того, деякі виробники заявляють про намір підіймати ціни на картоплю і далі. За їх словами, запаси якісної картоплі в західних регіонах країни також закінчуються, тому попит на продукцію буде в перспективі тільки зростати, завдяки чому буде підвищуватися і ціна", – підкреслюють експерти.
Читайте також: Президент Польщі підписав закон про протидію марнування їжі
Як повідомляв УНІАН, раніше експерти EastFruit прогнозували, що завдяки теплій зимі та високих температур повітря на початку весни в Україні рання картопля може дозріти вже у квітні.
За даними Державної служби статистики, урожай картоплі в Україні у 2019 році становив 20,27 мільйона тонн.
Україна у 2019 році збільшила імпорт картоплі, переважно з Росії, в 43 рази – до рекордних 250 тисяч тонн.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки