Ви не клієнт соцмережі, ви – її товар: чому не варто брати участь у флешмобах з викладанням власних фото та іншої приватної інформації
Не беріть участь у флешмобах з викладанням ваших фото та іншої приватної інформації.
Це ніякий не виклик, це створення вами товару, який фейсбук продасть рекламним, маркетинговим компаніям і злочинним угрупуванням.
Ви не клієнт соцмережі, ви – її товар, а точніше інформація, яку ви безкінечно про себе залишаєте.
І головне, що ви ніколи не зможете подати на фейсбук в суд щодо продажу ваших даних (і тих, що в особистих переписках також).
Чому? Тому що ви поставили "галочку" на умовах надання послуг. А там, у великому тексті, який вам лінь читати, чітко написано: "ми намагаємось тримати Facebook на належному рівні безпеки, проте ви користуєтесь ним на власний страх і ризик. Ми надаємо Facebook як є, без будь-яких гарантій, чітких або уявних... Ми не гарантуємо, що Facebook завжди буде надійним, безпечним або безпомилковим... В зв"язку з цим ви звільняєте нас, наших директорів, посадових осіб, працівників та агентів від будь-яких претензій щодо відшкодування збитків, реальних та можливих, пов'язаних з уявленнями про надійність, безпечність та безпомилковість Facebook".
Читайте також: Черговий провал: ось так Facebook дбає про приватність своїх користувачів
Окрім того, що Фейсбук продає інформацію про вас, щодня хакери зламують 600 тисяч облікових записів Фейсбуку – це визнав відділ безпеки компанії Фейсбук.
Завдяки різним флешмобам та цікавинкам накшталт "скільки в тобі якої крові", "як ти будеш виглядати у старості" тощо з вас просто висмоктують персональні дані та інформацію, яка розкладає вас на молекули споживача реклами та політичної агітації.
По витягнутій з вас інформації складається дуже детальний ваш портрет з усіма особливостями та вподобаннями – вік, стать, освіта, політичні погляди, що ви купуєте, на які сторінки заходите, що шукаєте у пошуковиках, скільки часу проводите у соцмережах і яких, сімейний стан, розпорядок дня тощо....цю інформацію можна отримати не лише з заповнених вами анкетних даних, а проаналізувавши, що ви лайкаєте та коментуєте, хто у вас в друзях, які сайти відвідуєте.
Читайте також: Казка Facebook на наших очах стала страшною
Прикладом збору та аналізу даних про вас є красномовна історія в Міннеаполісі з супермаркетом "Target". Батько дівчинки-підлітка помітив, що супермаркет надіслав їй знижки на товари для немовлят. Розлючений чоловік пішов до супермаркету і звинуватив їх у тому, що вони схиляють дівчинку-школярку до вагітності. Але як з'ясувалось дівчинка вже була вагітна і супермаркет знав цю інформацію з аналізу її запитів та придбаних онлайн товарів.
Цей аналіз здійснюється автоматично по вже написаним програмам. Дані продаються рекламним агентствам і вони вже формують рекламу під результати обробки ваших даних в мережі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки