MENU

Вчений: Ви взагалі уявляєте, яку цікаву штуку для багатьох людей відкрив коронавірус?

3089 1

Вчений: Ви взагалі уявляєте, яку цікаву штуку для багатьох людей відкрив коронавірус?

Всі ці цивілізаційні надбудови – свобода пересування, сервіси, права людини, стійке економічне зростання, бізнес, нескінченні мандрівки за 10 євро на інший кінець планети, ранкова кава в найближчій кафешці, обнімашки з ледве знайомими людьми тощо тощо тощо – тотально залежать від однієї речі: безпечного середовища.

Ти можеш мати скільки завгодно грошей чи впливу, ти можеш бути міленіалом і кататися на гіроборді, ти можеш бути тим, кому все по-барабану, аби тільки настав вечір, а поруч було пиво і телевізор, ти можеш бути фудблогером чи спортсменом, музикантом чи балериною, водієм таксі чи злочинцем – ти тотально залежиш від того, наскільки безпечно тобі дихати, їсти та пити.

Цього немає? Фініта ля комедія. Випендрюйся вдома перед дзеркалом. 

Наче ж очевидні речі. Очевидно, що таки для багатьох з нас вони були не очевидні.

Для наших пращурів – були. Бо ті, для кого не були – вмерли, не лишивши нащадків.

Вони поколіннями, мільйонами своїх життів дійшли до думки, що доказова медицина – це добре, бо лише вона рятує, а не забобони, ікони чи астрологія.

Своїми тілами у мертвих містечках вони вистелили нам розуміння, що вакцинація має бути, бо епідемії – то погано.

Церковними келіями і секретними лабораторіями довели, що вчені – не зазнайкуваті зануди і не тому їм треба нормальне обладнання, щоб попиляти гроші, а тому, що їм необхідно зазирнути на 3 кроки уперед і зрозуміти, що насувається на людство.

Що вся наша цивілізація – це лише тоненька шкірка на яблуці, яка миттєво "зрізається" зникненням світла, повенню, землетрусом чи маленькою вірусною істотою, яку неможливо зупинити наказами, циркулярами чи молитвами.

Манери? Барбершопи? Електронні квитки в громадському транспорті?

Тушонка, ізоляція, тотальний контроль.

Закони? Права людини? Конституція?

Жах, відчай і хай виживе найсильніший.

Мені інколи цікаво дізнатися, про що там зараз виють антивакцинатори – ці цинічні дволикі громадяни, що звикли розповідати про міфічний аутизм від вакцин, постійно ховаючись за колективним імунітетом свідомих громадян.

Мені інколи цікаво почути тих, хто стверджував, що все вже винайдено і відомо, а нинішні витрати на науку занадто великі – ці цинічні дволикі люди, які роками ховалися за витратами на науку, зробленими попередніми поколіннями.

Мені інколи цікаво почути екстрасенсів і астрологів... а ні, не цікаво.

Читайте також: СМИ показали, как Днепр готовится к эпидемии и "выкопал 600 могил". Это не паника, а логистика. Понимаете? Дай Бог, все это не понадобится, – Филатов

Якщо і потрібно подякувати коронавірусу за щось, то повернення нам очевидності.

За це щеплення від людської самовпевненості.

Богі Природи, що полізли у джунглі їсти кажанів і панголінів, бо треба ще один завод збудувати, бо стійке економічне зростання за будь-яку ціну – понад усе, а нова модель телефона з новими апплікухами, що ліплять смішні вуха на зображення, сама себе не розрекламує і не зробить вартість маркетингової кампанії на порядок більшим за вартість виробництва.

Я жодним чином не візіонер і не стратег, у мене професія є, але як пересічний громадянин можу сказати – щось ціна надто зависока виходить.

Тре аби ті розумники в Давосі, в ООНі, в Радбезі і т.п. зібралися та пометикували, чи не тре нам трошечки пригальмувати, ввічливіше поводитися з довкіллям та уважніше слухати вчених (медиків, біологів, екологів, вірусологів і всяких інших -ологів, крім астрологів).

Читайте також: Коронавірус: ви теж ним перехворієте, але головне питання не в цьому

І це, до речі, єдиний нормальний варіант, бо інакший, що нам зараз пропонують – це тотальний контроль у вигляді аваков-стайл: заборонити все, що тільки можна, а якщо не допомогло – посилювати заборони, поки не допоможе.

Ніколи, здається, в сучасному світі ще такого не було, щоб абсолютно усі демократії опинилися перед настільки жахливим вибором – обмеження прав і свобод, також вистражданих поколіннями пращурів, чи гори трупів у військових вантажівках.

Цікаві часи, надзвичайно цікаві.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Антон СЕНЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини