MENU

Балтійські президенти нагадали світові таку незручну для Росії правду – Портников

2516 0

Напередодні 75-ї річниці перемоги у Другій світовій війні президенти Латвії, Естонії та Литви нагадали світові, що окупація їхніх країн продовжилася й після краху гітлеризму, пише для "Еспресо" Віталій Портников

Тільки це була вже не нацистська, а радянська окупація.

Нагадування балтійських президентів змушує подивитися на підсумки Другої світової війни значно реалістичніше, ніж так, як це роблять у Москві, й із чим готовий погодитися багато хто на Заході й у пострадянських країнах. По-перше, доводиться згадати, що до 22 червня 1941 року радянський режим був союзником нацизму й у згоді з Гітлером окупував й анексував як частини окремих країн Європи, так і цілі держави.

Читайте також: Естонська кістка в російському горлі: Кремль боїться правдивої історії

І це при тому, що в анексії країн Балтії не було ніякої стратегічної необхідності, адже на час окупації на їхній території вже перебували радянські війська та військові бази. До того ж сам вступ СРСР у війну на боці демократичного світу був вимушеним і стався через "віроламний", як любила підкреслювати радянська пропаганда, напад Гітлера на СРСР. Тобто Гітлер підірвав віру Сталіна у свою миролюбність! Який ідіот цей кривавий генералісимус!

По-друге, доводиться визнати, що й після перемоги велика частина Європи свободи не отримала, а балтійські країни просто залишилися частиною країни-окупантки. При цьому окупація Сталіна мало в чому відрізнялася від окупації Гітлера – від репресій проти корінного населення й політичних опонентів до масового переселення "колоністів", які повинні були змінити демографічний баланс в окупованих країнах. До речі, сьогодні ті ж методи у Криму застосовує гідний спадкоємець нацизму й більшовизму – клептократичний режим Путіна.

Читайте також: Від "духу Ельби" смердить путінізмом, а Київ чомусь заціпило

По-третє, доводиться згадати, що сам факт окупації та анексії був офіційно визнаний не тільки в самих балтійських країнах, але й вищим керівництвом Радянського Союзу. Саме Державна рада СРСР визнала відновлення незалежності Латвії, Литви й Естонії. При цьому постанову цього органу було схвалено як президентом СРСР, так і президентом Російської Федерації – республіки, яка підтримала відновлення незалежності балтійських країн іще до рішення керівництва Радянського Союзу.

Тож Путін і його оточення не просто намагаються нахабно переписати історію Другої світової, а й відмовляються від політичних рішень власної держави. Що, знову-таки, відбувається аж ніяк не вперше. Але це не означає, що Путінові та його співвітчизникам не потрібно нагадувати про правду, про те, що відбувалося насправді.

І тим паче варто це робити в день річниці перемоги у Другій світовій війні. Президенти балтійських країн вибрали правильну дату.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини