Саме час купувати українське. Це не лише патріотично, а й вигідно та розумно
Ліворуч: Спасо-Преображенський (Спаський) собор у Чернігові – одна із найстаріших збережених монументальних кам'яних будов України-Русі, початок будівництва – до 1036 року. Праворуч: Собор Бориса й Гліба часів України-Русі – пам'ятка архітектури початку XII століття
Шість років тому ми навчилися принципово не купувати російські товари. Посткарантинна криза має виробити в нас нову звичку: за кожної нагоди купувати саме український продукт, пише Андрій Любка для "Радіо Свобода"
Купуй у малих
Економісти різного штибу сперечаються про глибину економічної кризи, яка вже почалася в Україні, але в одному сходяться всі: ситуація точно буде поганою, тож нас чекає важкий рік (і чи один?).
За таких обставин природно "затискати пасок", намагатися економити й витрачати гроші надзвичайно ощадливо. Але не менш важливо ще й розумно їх інвестувати, адже кожна наша покупка – це реальна підтримка виробника. Купуючи, ми підтримуємо бізнеси, зберігаємо робочі місця. І саме з огляду на це важливо обирати українські товари, щоби гроші залишалися всередині країни, реінвестувалися в нові виробництва й поверталися з податками в державний бюджет.
Українська агропродукція, харчові товари – одні з найкращих у Європі. І це не порожні слова: за останні десятиліття саме ця галузь експорту невпинно зростає, потіснивши навіть металопрокат. Додайте до цього жири й олії, мед, горіхи, кондитерські вироби, соки, м’ясо птиці та свійських тварин – усього й не перерахуєш! Дійшло навіть до абсурду, коли ми продаємо свої якісні продукти за кордон, а натомість у наших супермаркетах – китайські гречка й часник.
Купувати українське – не лише патріотично, а й вигідно та розумно. Особливо, якщо намагатися підтримувати малих виробників, яких найбільше зачепила криза й карантинні обмеження. З іншого боку, саме малі виробники зазвичай пропонують екологічніші та якісніші продукти. Купивши в них щось, ви не просто підтримаєте їх гривнею, а насамперед зробите приємне собі.
Читайте також: Подвійні стандарти влади знищують малий і середній бізнес
Навіть ті товари, які під закордонною етикеткою для нас привабливіші, тепер цілком можна купувати вітчизняні. Закарпатські чи бессарабські вина, чудові сири з різних куточків країни, ба навіть виготовлений в Україні соус песто – у нас є все!
Відпочивати в Україні – це пізнавати свою країну
Схожа ситуація з літнім відпочинком, який в умовах пандемії видається не дуже реальним і до того ж небезпечним. Гаразд, навіть коли кордони відкриють, і літаки полетять, чи може хтось по-справжньому розраховувати на медичне страхування й реальну лікарську допомогу, якщо десь на закордонному курорті підхопить коронавірус? Питання риторичне.
Тому саме час придивитися до українських курортів. На щастя, ми маємо два моря й чудові гори, красиві міста й цікаві, самобутні регіони.
П'ятницька церква в Чернігові (Храм Св. вмч. Параскеви П'ятниці на Торгу) часів України-Русі. Побудована в кінці XII – на початку XIII століття. Нині храм Православної церкви України
Софійський собор у Києві – пам’ятка української архітектури й монументального живопису, споруда часів України-Русі (1011 рік). Одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії. Ансамбль Софійського монастиря занесено до спадщини ЮНЕСКО
Хотинська фортеця – фортеця XIII–XVIII століть у місті Хотині на Дністрі, що в Чернівецькій області. Є однією із семи чудес України. Хотинська фортеця веде свій початок від Хотинського форту, що був створений у X столітті князем Володимиром із порубіжних укріплень південного заходу України-Русі, у зв'язку із приєднанням до неї буковинських земель
Кам’янець-Подільська фортеця. Відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам'янця, колишньої столиці Подільського князівства XIV–XV століття
Читайте також: Ексміністр: Ті, хто проти ProZorro – не за українського виробника, а за українського корупціонера
Білгород-Дністерська фортеця, або Аккерма́нська фортеця – історико-архітектурна пам'ятка XIII–XV століть. Розташована в Білгороді-Дністровському Одеської області. Фортецю зведено на залишках грецького міста Тіра, яке існувало до IV століття
Так, я знаю, що відпочинок на нашому морі часто-густо коштує дорожче, ніж за кордоном, а сервісом поступається. Але цього року важливо дати заробити саме українцям, це реально може допомогти нам утримати країну від падіння в глибоку кризу.
У Карпатах і над морем є тепер можливості відпочити на кожен гаманець і смак. До того ж нам справді є що показати.
Карпати. Скельний комплекс, який був основою Тустані – середньовічної наскельної давньоруської фортеці-граду й митниці ІХ–ХVІ століть. Тустань – унікальна пам’ятка історії, археології, архітектури та природи. Поблизу села Урича Сколівського району Львівської області
Відпочинок в Україні – це чудова можливість відкрити для себе власну батьківщину, оцінити її культурне, етнографічне, гастрономічне багатство й різноманіття.
Наприклад, я цього року хотів би здійснити мандрівку містами Гетьманщини і потрапити нарешті на сплав Дністровським каньйоном. А ви?
Панорама Заліщиків, Тернопільська область. Місто розташоване на лівому березі Дністра. Ця територія є частиною національного природного парку "Дністровський каньйон"
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки