MENU

Секс та шоколад? Як продовжити молодість мозку

973 0

Як продовжити молодість мозку

Цей матеріал для тих, хто хоче покращити пам’ять, настрій і відтермінувати проблеми, пов’язані з погіршенням роботи мозку через вік. Розберемося?

На нашу здатність мислити, швидко ухвалювати рішення, адаптуватися до нових умов і змінюватися впливає кількість і якість нейронних зв’язків. Поговоримо сьогодні про те, як "доростити" власний мозок. Почнімо з того, що спростуємо відомий міф.

Ті з нас, хто ріс у радянському суспільстві, точно чули від батьків і вчителів фразу на кшталт: "Не нервуй мене, бо нервові клітини не відновлюються".

Автором твердження, яке з’явилось ще в 1928 році, був іспанський нейрогістолог Сантьяго Рамон-і-Кахаль. Саме він вважається автором нейронної теорії про те, як організована нервова система.

Сучасна наука, а точніше останні 50 років досліджень, не довели однозначно, як саме – кількісно і якісно – відбувається утворення нових нервових клітин у старшому віці. Проте численні дослідження довели достеменно: у дорослих людей нервові клітини утворюються. Цей феномен називається "нейрогенез". Цей процес відбувається в сірій масі в центрі мозку – гіпокампі. Ми вже знаємо про визначальну роль цієї частини мозку у навчанні, формуванні пам’яті, настрою та емоцій.

Читайте також: Молочні продукти корисні, але не для всіх – дієтологиня

У гіпокампі, як виявляється, можуть утворюватись і нові нейрони. Йоназ Фрізен (Каролінський інститут) підрахував, що в гіпокампі виробляється до 700 нових нейронів щодня.

І якщо нам здається, що це забагато, то це лише здається.

Ще одна важлива теза сучасної нейронауки полягає в тому, що до того часу, коли нам з вами виповниться (виповнилось) 50 років, усі нейрони, які є в нас від народження, повністю замінюються на нові, ті, що утворилися в дорослому віці.

Нейрони та пам’ять:

1. "Молоді" нейрони відіграють визначальну роль у навчанні та формуванні пам’яті. Якщо у дорослої людини заблокувати здатність мозку генерувати нові нейрони в гіпокампі, разом з цим заблокуються не тільки певні "властивості" пам’яті, а й наша здатність орієнтації в просторі.

2. "Молоді" нейрони впливають не тільки на обсяг пам’яті, а й на нашу здатність пригадувати. Вони допомагають відрізняти дуже схожі спогади: наприклад, коли залишаємо улюблену чашку в шафі на різних поличках.

Читайте також: Стати трохи щасливішими. Як їжа впливає на наше життя, настрій і здоров’я

Тепер, коли ми знаємо про те, як сильно нейрогенез впливає на тривалість і якість нашого життя, постає таке логічне питання: "Чи здатні ми керувати нейрогенезом, і якщо так, то як саме?"

Так, ми можемо! Ось що збільшує нейрогенез:

• навчання;

• розв'язання складних задач;

• секс;

• будь-які фізичні вправи, які стимулюють приток крові до мозку;

• продукти харчування: гіркий шоколад, чорниця, жирні кислоти омега-3.

Зичу нам із вами більше нервових клітин і менше приводів їх витрачати.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Наталія КАДЯ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини