MENU

Молочні продукти корисні, але не для всіх – дієтологиня

544 0

Молочні продукти

За молоком і молочними продуктами закріпилася репутація здорових і корисних харчів. Звичайно, вони джерело білка, жиру, вітамінів й одні з головних джерел кальцію – мінералу, необхідного для кісток і зубів. Але є люди, яким молочні продукти замість здоров'я завдають шкоди.

У зоні ризику, перш за все ті, хто страждає від непереносимості лактози. Буває так, що люди борються з неприємними симптомами після вживання молочних продуктів протягом багатьох років, перш ніж дізнаються, від чого в них виникає дискомфорт.

За статистикою в більшої частини дорослого населення з віком може виникнути непереносимість молочного цукру – лактози, основного вуглеводу в молочних продуктах. Після вживання лактозовмісних молочних продуктів, вони відчувають біль в животі, здуття, нудоту, діарею. Ці симптоми з'являються у проміжку від 30 хвилин до 2 годин по тому.

Читайте також: Стати трохи щасливішими. Як їжа впливає на наше життя, настрій і здоров’я

У нормі в тонкому кишківнику є фермент, має назву лактаза, він розщеплює молочний цукор – лактозу, на молекули глюкози і галактози. Коли в організмі недостатньо виробляється цього ферменту, з'являється непереносимість лактози. Тоді молочний цукор надходить в товсту кишку не розщепленим ферментом і стає живильним середовищем для бактерій, що там живуть. Бактерії виділяють вуглекислий газ, водень і метан, і ці гази є причиною здуття у людини. Крім цього, скупчення лактози, притягує в кишківник велику кількість води, в результаті чого розвивається пронос.

Є люди з різним ступенем і причинами, що можуть призвести до лактозної непереносимості. Це можна дізнатися шляхом здачі аналізу крові, де буде видно по якого типу у людини непереносимість. Можна застосувати елімінаційну дієту – виключити молочні продукти на тиждень, а потім вводити їх і спостерігати за реакцією організму.

Читайте також: Дієта – не рішення: кілька ймовірних причин появи зайвих кілограмів

Проведення досліджень має дати чітку відповідь, страждаємо ми від непереносимості лактози, чи повинні ми виключати молочні продукти з нашого раціону та замінити їх на безлактозні.

Багато людей, в яких є непереносимість лактози можуть важко перетравлювати свіже молоко, але на кисломолочні продукти з лактозою дискомфорту не виникає. Наприклад, м'який сир, твердий сир або йогурт. Ці продукти виробляються з використанням процесів бродіння, які розщеплюють більшу частину лактози. І якщо такі кисломолочні продукти не викликають небажаних реакцій в організмі, вони можуть і далі залишатися в раціоні харчування. Головне, визначити для себе вид продукту і частоту його вживання.

Тим, хто молочні продукти виключає повністю, слід пам'ятати, що при безмолочній дієті важливо стежити за наявністю в раціоні інших джерел кальцію, вітаміну А, В2 і вітаміну D для попередження їх дефіциту.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Світлана ФУС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини