MENU

Вчені знайшли людей, які несприйнятливі до коронавірусу SARS-CoV-2 

2475 0

Вчені знайшли людей, які несприйнятливі до коронавірусу SARS-CoV-2 

Зразки крові пацієнта, у якого у 2003 році була викликана коронавірусом атипова пневмонія, містили антитіло, яке блокувало новий коронавірус, SARS-CoV-2, пише НВ Techno.

Ця людина може допомогти вченим у пошуку методів боротьби з новим коронавірусом, який викликав пандемію COVID-19, запевняють медики.

Антитіла є частиною імунної системи організму на патогени. Це конкретне антитіло, яке дослідники називають S309, продемонструвало сильну здатність зв’язувати і відключати спайковий білок на SARS-CoV-2, який дозволяє вірусу проникати в клітини, відзначають вчені з Медичної школи Університету Вашингтона, які брали участь в дослідженні.

Оскільки вивчення клітин проводилося в лабораторії, потрібно набагато більше досліджень, щоб показати, чи буде це антитіло ефективно протидіяти SARS-CoV-2 у людей. У заяві йдеться, що компанія Vir Biotechnology швидко розробила антитіло для розробки і тестування, сподіваючись почати клінічне випробування на людях.

Отримані дані "прокладають шлях" для використання S309, або окремо, або в складі "коктейлю антитіл", для профілактики або лікування COVID-19 (захворювання, викликаного новим коронавірусом).

Читайте також: Історія про ПЛР-тести. Чому приріст заражених в Україні не змінюється?

Додамо, багато лабораторій наразі шукають так звані "нейтралізуючі антитіла", які блокують патоген від зараження клітин, для лікування COVID-19. Але на відміну від більшості попередніх досліджень, які шукали ці антитіла у людей, у яких був COVID-19, нове дослідження шукало їх у людини з інфекцією SARS ще у 2003 році.

"Це те, що дозволило нам рухатися так швидко у порівнянні з іншими групами", – сказав співавтор дослідження Девід Віслер, доцент кафедри біохімії в Медичній школі Університету Вашингтона.

Серед 25 досліджених антитіл автори виявили кілька антитіл, які можуть зв’язуватися з SARS-CoV-2, і одне з них, зокрема, S309, являло собою "сильне" нейтралізюче антитіло.

Коли дослідники об'єднали S309 з іншими антитілами, які мали більш слабку активність проти SARS-CoV-2, цей "коктейль антитіл" ще більше посилив нейтралізацію SARS-CoV-2. За їхніми словами, такий коктейль може бути використаний як профілактичне лікування.

Читайте також: Скільки людей насправді померли від COVID-19? І чому це так важко правильно розрахувати

Цікаво, що раніше старший викладач кафедри вірусної імунології Бірмінгемського університету Занія Стаматакі заявила, що вакцина від нового вірусу є "в межах досяжності".

За її словами, у більшості інфікованих пацієнтів виробляються антитіла і є доказ відповідної відповіді Т-лімфоцитів.

"Хоч ми і не знаємо, чи є ця реакція захисною, вона може свідчити про імунологічну пам’ять – наріжний камінь вакцинації. Вакцини будуть покращувати і збагачувати, щоб викликати імунну відповідь сильніше, ніж природна інфекція", – наголосила вона.

Крім того, коронавіруси мутують повільніше, ніж інші віруси, наприклад, грип. Досвід SARS і MERS показав, що антитіла можуть зберігатися протягом 1−2 років після одужання. А нове дослідження показує, що деякі антитіла активні близько 17 років.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини