COVID-19 – не міф та не змова "масонів" чи "світового уряду", а сувора реальність: що треба знати про вірус
Думки про епідемію. Останнім часом ми бачимо певне зростання кількості виявлення нових випадків COVID-19. Це пов'язано з багатьма чинниками, які ще необхідно проаналізувати і це є загальносвітовою тенденцією. Тому керуємось здоровим глуздом та офіційною (!) інформацією з перевірених джерел.
Отже:
• COVID-19 – не міф та не змова "масонів" чи "світового уряду", а сувора реальність, якою не варто нехтувати, але ні в якому разі не панікувати.
• Дана епідемія є масштабованим явищем, тобто ми не можемо передбачити, яким буде її перебіг через місяць, рік, чи буде 2-га, 3-тя хвиля та якими вони будуть. Експертів в цьому бути не може, оскільки людство з даною загрозою не стикалось. Але досвід минулих епідемій дозволяє зробити певні висновки, тому ми не маємо повторення сценаріїв чуми середньовіччя чи іспанки 1918. Мудрі будем після вирішення проблеми.
• Станом на 20.06.2020 ефективних ліків, які б напряму діяли на вірус немає, тому лікування – симптоматичне та підтримуюча терапія, а також лікування бактеріальних ускладнень.
• Усі "чудо-ліки", БАДи, "секретні розробки військових", труди невизнаних "академіків" – банальний "розвод" (як і проти інших хвороб)!
• Медикаментозної профілактики наразі не існує! Єдина профілактика – дотримання санітарно-епідеміологічних норм.
Читайте також: Bloomberg: Коронавірус перемагає, нам доведеться жити з ним й у наступному році
• Вакцини поки немає, наразі вона розробляється фармкомпаніями близько 30 країн. Оскільки геном віруса розшифрований, то вакцина обов'язково з'явиться. Велику надію покладають на м-РНК вакцини, деякі вже проходять клінічні дослідження (фаза-ІІ). Однозначно, що спішити з вакциною та викидати на ринок неперевірений препарат компанії зі здорових глуздом не стануть, епічний фейл нікому не потрібен! Зважаючи на досвід попередніх вакцин ІІІ фазу клінічних досліджень успішно проходили лише 10-16% кандидатів. Але якщо вдасться її створити, то це буде значним проривом та закінченням даної епідемії (хоча завдяки антивакцинаторам деякий рівень захворюваності збережеться, але він вже не становитиме глобальної загрози).
• Хоча більшість випадків захворювання протікає в легкій формі, не можливо передбачити його перебіг в конкретного пацієнта, тому легковажити не варто.
• Як це не банально, звичайна хірургічна маска є найдоступнішим та найефективнішим методом профілактики інфікування, але носити її потрібно закривши ніс! Носячи маску в місцях скупчення людей ми не захищаємось від ймовірного інфікування, але й захищаємо людей від себе, оскільки можемо бути безсимптомними носіями.
Читайте також: На Закарпатті реанімаційні відділення переповнені хворими з COVID-19: медики б’ють на сполох
З позитиву:
• Усі епідемії закінчуються.
• Зважаючи на досвід епідемій середньовіччя та ХХ ст., усі вони сприяли виходу людства на якісно новий та кращий рівень. Так, епідемія чуми в XIV ст. стала поштовхом до епохи Відродження та в подальшому до промислової революції, а епідемії ХХ ст. дали значний поштовх для розвитку науки та заклали основи громадського здоров'я та зробили медицину відносно доступною для широких мас. Які сюрпризи принесе людству дана епідемія – скоро дізнаємось.
Павло БИК, лікар, кандидат медичних наук
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки