Посткарантинне: як бізнесу адаптуватися до нових реалій
Від початку кризи онлайн-реальність стала нашим рятувальним колом. Це вже не просто один із способів спілкуватися або розважатися. Тепер це спосіб працювати, відвідувати школу, купувати все необхідне і підтримувати зв’язок з близькими, причому для багатьох — єдино можливий спосіб. Віртуальність стала життєво необхідною.
Наше життя вже ніколи не буде колишнім. Ще кілька років тому я б не змогла подумати, що 24 години на добу буду перебуває вдома, а кухня стане місцем для проведення скайп-конференцій, онлайн-зустрічей і переговорів. Жити в замкнутому приміщенні, де доводиться поєднувати роботу і відпочинок, досить непросто. Нам усім довелося пристосовуватися до нових реалій. Нам зайвий раз нагадали, що життя може виявитися менш передбачуваним, ніж здавалося раніше.
Що показав нам карантин? Змінився підхід до споживання товарів і послуг, що важливо розуміти бізнесу. Людські стосунки виходять на перший план і грають величезну роль в залученні клієнтів. Наведу приклад. У мене є улюблена кондитерська, це малий бізнес, який сильно постраждав через коронакризу. Там завжди було гарне обслуговування і якісна випічка, тому мені, як і іншим відвідувачам, не хотілося б, щоб вона закрилася. Що я роблю? Регулярно замовляю випічку не тільки собі, а й за допомогою служби доставки відправляю тістечка всім своїм друзям і знайомим. Багато замовляють піцу і безкоштовно відправляють її лікарям, які боряться з COVID-19, і тим самим допомагають бізнесу.
Читайте також: Почему иностранные инвесторы выбирают Польшу, а не Украину?
Емпатія грає важливу роль при виборі продукції компанії. Візьмемо, наприклад, одного з найбільших у світі виробників розкоші — компанію LVMH. На перший погляд здається, що купувати її продукцію зараз — не найвдаліший час. Коронавірус і криза зміни підходів до вибору товарів. Але споживачі дізнаються, що компанія перепрофілювала три своїх заводи для виробництва санітайзерів. Коли дізнаєшся про це, ставлення до бізнесу відразу змінюється і споживачі не відмовляються від покупки її продукції навіть у цей непростий час.
Ми також приєдналася до боротьби з пандемією — запустили ініціативи підтримки лікарів і локальних спільнот в 60 країнах.
Споживачі завжди помічають, коли бренд, немов папуга, повторює одні й ті ж порожні фрази, але навіть не намагається робити реальних дій. Я думаю, вже скоро компанії стануть набагато більше говорити про те, що вони роблять, а не про те, у що вони пропонують повірити.
Читайте також: Головне завдання науково-промислової пропаганди України
Бізнесу потрібно швидко підлаштовуватися і змінюватися, щоб не втратити клієнтів. А їхні вимоги вже зовсім інші. Ми вже знаємо як зустрічатися з друзями і пити вино онлайн, через інтернет спостерігати за тренуваннями Майкла Джордана. Тому важливу роль відіграє доставка. Як правильно організувати свою роботу, змінити свою адміністративну структуру, підходи, які люди потрібні в нових умовах — на всі ці запитання кожній компанії ще належить відповісти.
Багато компаній змушені були переглянути свій підхід до роботи зі співробітниками, не всі з яких змогли адаптуватися до нових вимог і умов. У цій ситуації важливо, щоб з ними проводилася системна робота. Після того, як пандемія закінчиться, більшість з нас набудуть нову навичку — вміння працювати в будь-якій точці земної кулі.
Досить важливе запитання — як бізнес буде висвітлюватися в ЗМІ. Нинішній час я б назвала «золотою добою» для журналістів, які зараз у тренді. Останні місяці, які ми провели вдома, люди споживали все більше інформації. Всіх нас цікавлять останні новини, головні світові тренди і те, як пристосуватися до нової реальності. Великим інтересом користуються історії. Кожен ранок у мене починається з перегляду преси і ця звичка тепер, ймовірно, залишиться надовго. Це призвело до появи нових імен в журналістиці і блогерів, які змогли пристосуватися до нової реальності і стати популярними.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки