MENU

Відпочинок у Карпатах: у горах "корона" не страшна?

722 0

Відпочинок у Карпатах: у горах "корона" не страшна?

"Карантин – карантином, а відпочинок – за планом!" – кажуть галичани. Незважаючи на те, що пандемія – вирує, більшість мешканців Західного регіону воліє проводити відпустку у курортних зонах. Пояснюють це тим, що сидіти вдома – набридло. Та все ж відчайдухів, які наважуються прямувати за кордон, не так багато. Наразі відпочивальники облюбували Карпати.

Велика кількість львів’ян віддає перевагу селищу міського типу Славському Сколівського району Львівської області. Приваблюють – гарна природа, інфраструктура та близьке розташування. Усього лише 137 км від Львова. Зручно добиратися не лише власним транспортом. Мандрівка поїздом займе дві години. Квиток у плацкартному вагоні можна придбати за 85 грн, у купе – близько 266 грн. пише Ксенія Войтовська для Еспресо 

Ціни на проживання – різні. Найкращим вважається готель "Захар Беркут", неподалік підйомника на однойменну гору. Ціни коливаються від 1180 до 2680 грн за ніч. У вартість входять сніданок, користування басейном, дитячим майданчиком та ігровою кімнатою, лежаки, парасольки, камера схову, настільний теніс, футбол і паркінг. А ось якщо знадобляться альтанка з мангалом, пральні послуги, сауна або більярд – доведеться доплачувати. Бронювати номери необхідно заздалегідь. Попри недешеві ціни, спонтанно оселитися тут не вийде: готель користується неабиякою популярністю серед туристів. 

З місцями у приватному секторі – простіше. Навіть у хорошу погоду цілком реально забронювати їх за кілька днів або навіть по приїзді. Якщо санвузол спільний – кімната коштуватиме близько 200-350 грн з людини. За кімнату з вигодами доведеться заплатити 400 грн і вище.

Садиба пані Галини – у живописному місці, на березі річки, біля лісу. На території – багато альтанок. Такий собі райський куточок. У володінні сім’ї – 3-поверховий особняк і 2-поверховий корпус. Уже багато років приймають туристів. Кажуть, ціни не піднімали – залишили минулорічні: просять 200-250 грн з людини. У будинках – чисто та затишно. Гості користуються просторою кухнею. У їхньому розпорядженні – електрочайник, мікрохвильова піч і газова плита, усі види посуду, шампура…

"Ще минулого року для охочих готували карпатські страви. Тепер, у зв’язку з карантином, від цієї послуги відмовилися. Та й туристів значно поменшало. Був час, коли номерів бракувало – навіть у робочі дні. Тепер ситуація кардинально змінилася. Люди почали заїжджати з другої половини травня. До того часу доводилося виживати", – розповідає пані Галя.

Читайте також: Славське – яке воно і як там відпочивається

Її сусідка Марія продає шашлик, смажені овочі, солодощі та напої на горі Захар Беркут. Каже, клієнтів тепер – обмаль. "Минулого року тут був аншлаг за будь-якої погоди. Тепер відвідувачів – значно поменшало. Деколи доводиться викидати продукти", – скаржиться жінка. Каже, ціни знизила. Телячий шашлик коштує 120 грн за шампур. Пані Марія віддає за 100 грн. Овочі-гриль – 50 грн за шампур. Кількість яток порівняно з минулим роком скоротилася майже удвічі. Їх тимчасово переносили, у зв’язку з епідемією, подалі від підйомника. Вочевидь, людям невигідно виходити з товаром.

Пан Іван катає туристів на конях. Міні-поїздка коштує 100-150 грн. Охочих – небагато. Більш популярні цьогоріч квадроцикли. Хоча мандрівка на них "тягне" до 1000 грн за годину. Можна замовити екскурсію "бобіком" у гори. Щоб помилуватися гірськими краєвидами, доведеться викласти близько 400 грн з людини. 

Популярністю користуються й форелеві господарства. Пан Іван з дружиною Надією опанували цю справу під час заробітків за кордоном. Повернувшись у рідне селище, спорудили басейн, у якому розводять форель. Кажуть, під час вихідних відвідувачів не бракує. 

Читайте також: Гуцульський Стікс: як близько ми стоїмо до світу міфів і магії

Приваблює розкішне подвір’я. Подружжя звело два особняки, в одному з яких облаштували міні-готель. "Посмакувати власноруч виловленою рибкою можна як на подвір’ї, так і в приміщенні. У Славському не одне форелеве господарство, але у нас риба – найсмачніша. Вирощена за спеціальною технологією. Навідуються українські зірки, святкують тут дні народження. Але й збитків вистачає. Пояснюємо гостям, як слід витягати рибу з води, аби не травмувати. Бо якщо помре своєю смертю – не буде смачною. Тож смажити її в такому разі немає сенсу", – розповідає господар. 

За виловлену вами форель просять 450 грн за кілограм. Тут же її засмажать. До рибки можна замовити домашні компот (15 грн за склянку) або вино (35 грн за бокал). 

На вулицях Славського – тиша. Особливо у робочі дні. А ось у Гребенові, де відпочинок вважається бюджетним, – аншлаг. Катерина щойно повернулася з двотижневої поїздки. Разом із чоловіком та двома дітьми відпочивали на базі, де за VIP-номер (дво- або тримісний) потрібно заплатити 250 грн з людини. У ньому є ліжка, шафа, телевізор і санвузол.

Пропонують також економніший варіант – 3- або 4-місні будиночки, проживання у яких коштує 150 грн за людину. Туристи називають їх "радянським варіантом". Окрім металевих ліжок і старої "вагонки", якщо пощастить, буде ще й холодильник.

"Для нас ця база – ідеальний варіант. На сьогодні безпека – понад усе, – каже пані Катерина. – Будиночки розташовані далеко один від одного та від цивілізації. Поряд – лише річка та глухий ліс. Миємося та чистимо зуби у річці. З собою привезли все необхідне – чайник, електроплитку, міні-холодильник і постіль. Магазин і бар, що неподалік, – закрили через карантин. Тож купуємо продукти на кухні сусідньої бази. Виходить дешевше, ніж у Львові. Розваг тут жодних немає – купаємось і ходимо збирати гриби. Але нам підходить те, що тут – тихо. Це база для сімейного відпочинку. А взагалі цьогоріч у Гребенові – яблуку ніде впасти. Відпочиваємо тут щороку, але такого напливу людей ще не бачили. Вочевидь, тому, що вибір поїздок через пандемію – невеликий".

Не менший аншлаг – в "елітному" Буковелі. Молодята Василь та Мар’яна відпочивають тут уже другий тиждень. Обрали один з найдорожчих готелів. Номери коштують – 4-5 тис. грн. за добу. Але наразі діють знижки, тож подружжя викладає 2700 грн. У вартість входять сніданок, басейн, додаткові рушники, халати та SPA – зона, перебування у якій скоротили до однієї години (вочевидь, щоб уникнути скупчення людей).

Читайте також: Що можна побачити дорогою із Чернівців у Карпати. ФОТО

"Гостей у готелі багато. Хоча вільні місця є. Обслуговуючий персонал – у масках і рукавичках. Сніданок – стандартний, тобто – шведський стіл. Але офіціанти самі накладають обрані нами страви в тарілку. За бажанням можна замовити сніданок у номер. Послуга коштує 100 грн. 

У готелі, який тут вважають найдорожчим, ціни не знизили. Підрахували з дружиною, що тиждень відпочинку обійдеться нам 60 тис. І це лише – проживання, сніданки та SPA-зона. Тож вирішили, що навіть під час медового місяця це недоцільно. Хоча навіть там людей не бракує. 

Є й дешевші варіанти готелів, де за ніч треба заплатити 1500 грн. Зате обслуговуючий персонал там носить маски на підборідді й правил безпеки особливо не дотримуються", – розповідає Василь. Він також зауважив, що загалом ціни на розваги та у ресторанах – приблизно такі ж, як і минулого року. 

У магазинах продукти на 5-10% вищі, ніж у Львові. Проте туристів значно більше, ніж було завжди. Подейкують, причина в тому, що за кордон їхати бояться, а морські узбережжя батьківщини не можуть похвалитися відмінним сервісом. Зважаючи на це цього літа карпатські підприємці мають шанс компенсувати збитки, яких завдали їм "карантинні" місяці.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ксенія ВОЙТОВСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини