MENU

Блондинка, брюнетка, руда: чому жінки фарбують волосся

1292 2

Блондинка, брюнетка, руда: чому жінки фарбують волосся

У давні часи фарбувалися і робили макіяж тільки чоловіки. Це було частиною ритуалів. Гримування було загрозливим і служило для відлякування ворога.

Пізніше жінки перейняли цю традицію. Фарби для волосся та макіяж використовували як прикрасу. Щоб виділятися.

У середньовіччі волосся фарбували переважно багаті. Бо хімічні та рослинні препарати були дорогі. Для цього використовували перемелені спеції, лимонний сік для освітлення, відвари трав для додавання волоссю відтінку.

Фарбування волосся – це завжди питання естетики. Вибір кольору залежить від соціокультури і психологічних аспектів. На нього впливає наш внутрішній стан. Рішення приймаємо з кількох причин:

- Мода і вплив суспільних авторитетів. Коли Мерілін Монро стала блондинкою, натовпи жінок освітлювалися пергідролем і крутили локони. Популярність Алли Пугачової з рудою копною — зробила модним рудий колір волосся і завивку.

- Несвідома тяга до кольору. Так ми вибираємо колір одягу, меблів, інтер'єру, автомобіля. Він може бути дзеркалом нашого емоційного стану.

Блонд вважається найпопулярнішим кольором, попри анекдоти про білявок. Бо у світі натуральних блондинок менше, ніж темноволосих.

Світлий колір волосся часто асоціюється з сексуальністю, молодістю, юністю, ніжністю, м'якістю. Хоча блондинки не завжди такі. Жінці можуть бути притаманні ці якості, але проявляються за певних умов.

Жінка, яка хоче перефарбуватися в блондинку, воліє додати у своє життя більше легкості, жіночності. Позбутися від зайвого навантаження - відповідальності і зобов'язань.

Є думка, що світлий колір допомагає виглядати молодше. Це не завжди так. Колір повинен відповідати типажу зовнішності, а не віку. У багатьох жінок з часом з'являється більше пігментних плям. Радикальний чорний колір волосся буде тільки підкреслювати темні плями на шкірі. Сивина не дуже пасує слов'янським жінкам. Сірий відтінок підсилює наш сіро-оливковий колір шкіри.

Русявий колір асоціюється з натуральністю. Жінки з таким волосся не прагнуть виділятися з натовпу. Приймають себе такими, якими вони є. Показує психологічну стабільність.

Але якщо жінка ніколи не змінювала колір волосся і на пропозицію пофарбувати дві прядки непритомніє, це говорить про консерватизм або відсутність широти поглядів. Є страхи, які заважають експериментувати і бути більш сучасним. Жінка боїться змінюватися. Або - обожнює свій колір.

Якщо ж жінка перефарбовується з яскравого кольору в русявий, значить хоче стати менш помітною, піти у тінь.

Брюнетки асоціюються з упевненістю, самодостатністю, в деяких питаннях - принциповістю.

Жінка, яка перефарбовується з блондинки в брюнетку, потребує стабільності і підтримки. Це може свідчити про внутрішню кризу. Від природи м'яка і ніжна, вона потрапляє в середовище, де користуються її добротою. І в якийсь момент вирішує: досить, буду стервом. Одягає на себе новий образ як спосіб захисту.

Рудий колір волосся – це динаміка, життєрадісність, творчість, зухвалість, хитрість. Рудим волоссям жінка хоче додати у життя щось радикально нове. Зміна природного кольору на рудий говорить про бажання привернути до себе увагу.

Кажуть, що рудоволосі від природи жінки мають іншу гормональну систему, виробляють феромони, які приваблюють чоловіків.

Чорний - це цілеспрямованість, схильність до ризику. Хто фарбується в пекучу брюнетку, хоче підкреслити силу свого характеру і заявити про це.

Є теорія, що особистість змінюється кожні 8 років. І кожні 7-8 років ми переживаємо кризи. За допомогою простого способу - через одяг і волосся, намагаємося вирішити внутрішні потреби. Можна ж скинути 20 кілограмів, але простіше підстригтися і пофарбуватися.

Читайте також: Краса під загрозою: потворний світ не менш жахливий, ніж світ несправедливий

Найчастіше зміні кольору волосся передують внутрішні зміни. Жінка може довго не наважуватися на це - а раптом не пасуватиме, а раптом викличе осуд. Але в один момент вона наважується і оточення помічає зміни в її поведінці. Не тому, що став іншим колір волосся, а тому що нарешті дозволила собі стати такою, як хотіла.

Тяга до естравагантних кольорів та стрижок найчастіше буває у підлітків. Коли особистості під батьківським контролем стає тісно, але вивільнитися ще не може. Тоді стає у нагоді все - гоління наголо, фарбування в зелений, тату, пірсинг. У психології це називається аутоагресія. Коли не можеш дозволити того, що хочеться, проблему вирішують через зовнішні зміни.

Існує думка, що фарбоване волосся - це доглянуте волосся. Це не зовсім так. Натуральне при правильному догляді теж виглядатиме шикарно.

Читайте також: Жінки відпускають волосся, щоб економити на шапках?

Часта зміна кольору волосся говорить про емоційну нестабільність. Можливо, перед жінкою стоїть складний вибір: поміняти роботу, розлучитися, з'їхати від батьків. Раджу запитати себе "Навіщо мені це?" Бо після радикальної зміни кольору, важко все повернути назад.

Після пофарбування триває адаптаційний період, коли дивишся на себе в дзеркало: "Хто це?" Колір і нова стрижка може ідеально підходити, але жінка почувається незатишно і не відчуває задоволення від нового образу. Тоді задача колориста підібрати проміжний варіант, аби звикати поступово.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Анна СОТНІКОВА, для Gazeta.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини