MENU

Лікування головного болю бензопилою: як уряд не вирішив одну проблему та створив безліч нових

1714 1

Недолуга заборона на в’їзд іноземців завдає потужного удару по різних галузях економіки: не лише очевидні туризм і готелі, а й будь-які підприємства, що експортують товари чи послуги, провадять міжнародну діяльність та інвестиційні проєкти

Замовники їдуть до ІТ-розробників, щоб подивитися на команди; імпортери українських меблів, одягу та продуктів їдуть, щоб подивитися на виробництво й познайомитися із продукцією всіма п’ятьма органами чуття; інвестори їдуть, щоб особисто роздивитися майданчики та об’єкти. Не все в сучасному світі можна зробити через інтернет. Бізнес робиться між людьми, і без особистого контакту він не відбувається. Ніхто не вкладатиме кошти в товари, послуги чи проєкти, не роздивившись усе ретельно на власні очі (засновник Талліннської школи менеджменту Тарасов називає це старою східною приказкою "наблизитися до оленя").

Читайте також: Ігри в імітацію: чому заборона Кабміну на в'їзд іноземців до України є шкідливим популізмом

Водночас брацлавські хасиди (це лише одна із численних хасидських традицій), проти яких була спрямована недолуга заборона, якраз усі без винятку проберуться до Умані, у мене немає найменших сумнівів щодо того. Вони сприймають відвідування могили рабі Нахмана на єврейський Новий рік як заповідь, обов’язкову до виконання, а перешкоди на шляху виконання цієї заповіді – як перешкоди, які потрібно подолати за всяку ціну, навіть із ризиком для життя й уже точно не рахуючись із витратами. А на наших теренах, як відомо, бабло перемагає зло. Тож частина хасидів, як кажуть, вже на місці, а інші долучаться до них незабаром.

Таким чином урядова заборона зовсім не вирішує проблеми, а натомість створює безліч нових. І найголовніше – вересень фактично є місяцем, який визначить, чи підніметься українська економіка. Будь-який удар зараз може завдати непоправної шкоди.

Я вже мовчу про імідж України, про обіцянки білорусам, про… список можете продовжити. Україна має вигляд некомпетентного, непередбачуваного й безвідповідального суб’єкта.

Читайте також: Підвищенням мінімальної зарплати Зеленський тільки погіршить ситуацію – Пекар

Процитую Євгена Глібовицького: "1) держава втрачає спроможність для розумного регулювання, надто часто зриваючись на прості рішення з великою кількістю небажаних побічних ефектів, які автори рішень не вміють або не хочуть передбачити; 2) система стримувань і противаг всередині державного апарату не порається з операційними викликами, у результаті чого вже саму систему стримувань і противаг політичні еліти можуть почати розглядати як загрозу ефективності державного управління"

Або ми відновимо розумне й виважене ухвалення рішень, із залученням стейкголдерів та оцінкою ризиків, або все дуже швидко розпадеться на шматки. Проблема не в хасидах, туристах, імпортерах чи інвесторах. Проблема в тому, що держава може раптово прийняти будь-яке рішення, не оцінюючи наслідків і ні з ким не радячись.

І це рішення може бути на кшталт лікування головного болю методом ампутації голови бензопилою.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини