MENU

Atlantic Council: П’ять передбачень щодо майбутніх місцевих виборів в Україні

1289 5

Atlantic Council: П’ять передбачень щодо майбутніх місцевих виборів в Україні

Пандемія коронавірусу, швидше за все, не вплине на українські вибори, а їхній результат цілком передбачуваний, однак, деякі загадки досі лишаються.

Україна готується провести загальнонаціональні місцеві вибори 25 жовтня, другий тур яких повинен відбутися через три тижні після цієї дати. Тим часом, країна переживає можливий початок другої хвилі COVID-19. А війна з Росією на Донбасі досі не закінчилася. Зважаючи на все це, вже зараз можна зробити п'ять передбачень щодо майбутніх українських виборів. Про це в статті для видання Atlantic Council пише Браян Меффорд. 

По-перше, ці вибори точно відбудуться, попри погіршення ситуації з коронавірусом. Адміністрація президента Володимира Зеленського хоче показати міжнародній спільноті, що українська демократія здорова. І проведення демократичних виборів грає ключову роль у досягненні цієї мети. Попри те, що кількість щоденних нових випадків COVID-19 в Україні поступово зростає, рівень смертності від хвороби лишається відносно низьким. На додачу, Центральна виборча комісія активно працює над підготовкою членів виборчих дільниць, щоб провести вибори безпечно.

Чорногорія, попри один з найвищих рівнів захворюваності на COVID-19 в Європі, змогла успішно провести вибори 30 серпня. При цьому було належне дотримання соціального дистанціювання. А на місцях були всі необхідні захисні засоби. Якщо найменший член НАТО може провести вибори під час хвилі COVID-19, тоді Україна, яка прагне приєднатися до альянсу, теж зможе знайти спосіб провести їх згідно з планом.

Читайте також: Местные выборы могут завершиться победой Тимошенко и провалом "Слуг народа" – эксперт

По-друге, Донбас лишається проблемою через російську агресію. Але вибори на підконтрольних Києву територіях пройдуть, як належить. Для адміністрації Зеленського важливо продемонструвати, що ситуація з безпекою на Донбасі покращується. Зважаючи на те, що попередня адміністрація провела дві виборчі кампанії на тлі активного протистояння в східному українському регіоні, Зеленський не може дозволити собі провал на цьому фронті. В гіршому випадку в кількох містах вибори можуть бути тимчасово відкладені. Але більша частина неокупованого сходу України проведе вибори разом з усією країною.

По-третє, правляча партія "Слуга народу" здобуде найбільше голосів і місць в місцевих радах. Власне, за весь час незалежності України так було завжди. Питання лише в тому, наскільки великою буде ця підтримка. Якщо процес місцевих виборів справді був "перезавантажений" так, як того хотіла команда Зеленського ще торік, тоді підтримка буде сильною. Однак, автор звертає увагу і на те, що, згідно з опитуваннями, 70% українців вважають, що країна рухається "в неправильному напрямку". А популярність президента вже не така, як була раніше.

Нова виборча система зміцнює політичні партії. І "Слуга народу" отримає від цього найбільшу вигоду під час виборів. Разом з тим, вона посилила також і дві головні опозиційні партії: "Європейську солідарність" екс-президента Петра Порошенка і лояльну до Кремля "Опозиційну платформу - За життя". 

Читайте також: Екснардеп: Чому виборці обирають гвалтівників і шахраїв?

Четверте передбачення - чинні мери більшості великих міст залишаться на своїх посадах. Досить іронічно, що після року змін, впродовж якого відбулося радикальне переформатування українського політичного ландшафту після президентських і парламентських виборів, 2020-й може стати роком чинних чиновників. Питання тільки в тому, чи зможуть мери великих міст перемогти без другого туру. На думку автора, більшості з них доведеться поборотися за свої крісла.

Цікаво те, що жоден з мерів українських мегаполісів не належить до партії "Слуга народу". Натомість вони балотуються разом зі своїми невеликими регіональними партіями. Звісно, це не означає, що перемога правлячої партії у великих містах виключена. Але на даний момент вона здається малоймовірною.

П'яте передбачення говорить, що через слабкі шанси "Слуги народу" у великих містах, Україну, швидше за все, чекають перестановки в уряді перед виборами. Можна очікувати, що кількох міністрів звільнять. Хоча не виключена й відставка всього уряду. Але це навряд чи змінить результати голосувань.

Місцеві вибори стосуються локальних проблем. І те, хто зайняв міністерські крісла в Києві, навряд чи вплине на ситуацію в українських великих містах. Особливо якщо кадрові зміни в уряді відбудуться мало не перед самим днем голосування.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини