MENU

ОБСЄ не має серйозних зауважень до виборів у Грузії

156 0

В ОБСЄ не мають серйозних зауважень до того, як пройшли парламентські вибори у Грузії.

Як зазначає "Європейська правда" із посиланням на "Ехо Кавказу", про це заявила Елона Джебреа Ходжа - спостерігачка від Парламентської асамблеї ОБСЄ та керівниця короткострокової місії, повідомляє UAINFO.org.

"Вибори були конкурентними та в підсумку основні свободи було дотримано, хоча постійно лунали звинувачення про те, що на виборців здійснюється тиск, і не було чіткої розмежувальної лінії між правлячою партією та державою, що знизило довіру до процесу", – цитує посадовицю "Ехо Кавказу".

Представниця ОБСЄ зазначила, що вибори пройшли "в цілому ефективно", попри труднощі, зумовлені пандемією коронавірусу. 

Читайте також: У Грузії проєвропейська опозиція де-факто взяла більше 40% голосів на виборах – Кіпіані

"Водночас домінантне представництво правлячої партії у виборчих комісіях створило в людей негативне сприйняття того, наскільки неупереджено та незалежно проводили вибори на всіх рівнях", – додала Ходжа. 

Голова делегації Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини Джиліан Стірк вказала на проблему поляризації ЗМІ перед виборами на користь тих чи інших сил, хоча в цілому медіасередовище конкурентне й забезпечує плюралізм думок. За її словами, п'ять приватних мовників висвітлювали кампанію незбалансовано. 

Голова спостережної делегації ПАРЄ Тін Кокс звернув увагу на те, що у Грузії ще немає чітких правил фінансування виборчої кампанії. "Ми закликаємо новий парламент якнайшвидше вжити заходів для покращення законодавства щодо нагляду за кампаніями. Я переконаний, що це буде зроблено, якщо буде політична воля", – підкреслив представник ПАРЄ.  

При цьому громадська організація "Transparency International – Грузія" назвала вибори "кроком назад" порівняно з виборами 2016 року, повідомляє "Грузія Онлайн". 

Читайте також: Zloy_odessit: Проєкт Лубянки у Грузії накрився мідним тазом

Спостерігачі організації кажуть про 170 зафіксованих порушень і 46 поданих скарг. 

"ТІ – Грузія" вказує на те, що ЦВК почала публікувати попередні результати через майже вісім годин після закриття дільниць. У сам день виборів були випадки сутичок біля дільниць, перешкоджання роботі спостерігачів і ЗМІ, порушення таємниці голосування. 

Зокрема, спостерігач від ТІ в Марнеулі стверджує, що один із виборців проголосував 10 разів. У зв’язку з цим організація вимагає визнати недійсними результати голосування на всій дільниці. Подекуди в кабінки заходили парами. 

За даними ЦВК із 3007-ми із 3848 дільниць "Грузинська мрія - Демократична Грузія" отримала 48,36% голосів, а "Єдиний національний рух" – 26,35%. Прохідний бар’єр долають ще сім політичних сил. 

Опозиція вже заявила про "тотальні фальсифікації" й оголосила початок акцій протесту. Голова ЦВК Тамар Жванія назвала ці звинувачення абсурдними.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини