MENU

У Стамбулі виявили унікальний документ з підписом гетьмана Скоропадського. ФОТО

1601 0

У Стамбулі виявили унікальний документ з підписом гетьмана Скоропадського. ФОТО

Українські дипломати знайшли в Османському архіві унікальні оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору (1918) і ратифікації гетьмана Павла Скоропадського.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Міністерства закордонних справ України, інформує UAINFO.org.

Унікальні документи були знайдені в ході підготовки спеціального видання до сторіччя українського-османських відносин.

Читайте також: Бій під оплески: історія про неймовірну перемогу, божевільний паротяг і невмирущу славу

Великий Османській архів налічує понад 90 млн документів, серед яких і величезний пласт україністики - десятки тисяч документів. Зокрема оригінал документа про ратифікацію за підписом Гетьмана Скоропадського і оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору, в тому числі і з Османською імперією.

"Всі документи вражають якістю, вишуканим стилем виконання, мистецьким підходом до каліграфії та чітким сургучним відбитком великої державної печатки. Історія України буквально оживає посеред Стамбула – тим паче, Києву в роки великих потрясінь, на жаль, не вдалося зберегти свої власні екземпляри", - йдеться в публікації.

Як нагадують у Міністерстві закордонних справ України, 9 лютого 1918 року у Бресті (Брест-Литовську) між Українською Народною Республікою (УНР) з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною та Болгарією з іншого була підписана мирна угода. Для України закінчилась Перша світова війна, а натомість розпочався період правління Гетьмана Павла Скоропадського під німецьким патронатом. Але найважливішою подією стало фактичне визнання УНР як незалежної держави – сторони-підписанта. На це з великим незадоволенням була змушена погодитись і більшовицька делегація на чолі зі Львом Троцьким, яка вела власні мирні переговори в Брест-Литовську. Однак, на жаль, формально визнавши незалежність УНР та офіційно підписавшись під цим 3 березня 1918 року, вже за рік більшовики перейшли в наступ, і бурхливий період «першої української незалежності» закінчився.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини