На Хортиці виявили 2500-річне поховання скіфського воїна
Вхід в катакомбу, в якій був похований скіф, був побудований з безлічі каменів (окремі камені досягають 200 кілограмів). Це, на думку істориків, свідчить про неабиякий статус чоловіка у скіфському суспільстві.
Як пише "Радіо Свобода", на острові Хортиця знайшли поховання віком близько 2,5 тисяч років, інформує UAINFO.org. Це перша з 1992 року знахідка повністю вцілілого, не розграбованого скіфського поховання на острові, повідомляє Національний заповідник "Хортиця".
"Зазвичай 90% таких поховань пограбовані ще в давнину. Ми також, коли копали, побачили вхід грабіжників, але з якоїсь причини грабіжники до нього не дійшли і все залишилося таким, як його ховали. Дуже добра збереженість кісток. Всі кістки збереглися, тобто можна зробити велику кількість аналізів і антропологічних, і інших. З наукової точки зору, це дуже велика вдача", – розповів керівник археологічної експедиції, провідний науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії, археології та природи Національного заповідника "Хортиця" Дмитро Никоненко.
Читайте також: В Ізраїлі знайшли стародавню фортецю часів царя Давида. ФОТО
У катакомбі, глибина якої становить близько трьох метрів, похований 40-річний чоловік. Покійний мав високий зріст для свого часу - близько 180 сантиметрів, а також хороші зуби, що говорить про його хороше харчування.
Дмитро Никоненко зазначає, що всі кістки збереглися, а отже можна зробити велику кількість аналізів. Він назвав це дуже великою удачею з наукової точки зору.
"Поховання здійснено у катакомбі, тобто це не звичайна яма, а така імпровізована підземна будівля. Одна з версій, які вчені висловлюють, що катакомби скіфські – це якраз відтворення будівлі у житлі, тобто кибитки, але підземної. Воїн великий за зростом. У нього добра збереженість зубів, тобто це людина, яка добре харчувалася. Він прожив немало років. Приблизно 40 років. Пізніше буде більш точно відомо. У нього був колчан зі стрілами, що вказує, що він був воїн", - розповів Никоненко.
Читайте також: На Житомирщині віднайшли невідоме раніше місто часів Київської Русі. ФОТО
Таке поховання свідчить про те, що в ті часи на Хортиці скіфи жили у великій кількості. На острові була переправа з одного берега Дніпра на інший, яка мала високу важливість для кочових племен.
"І люди, які тут жили, якраз контролювали і забезпечували переправи племен з одного боку на інший. Тобто Хортиця в цей час була дуже важливим стратегічним місцем", - розповів учений.
Поховання воїна також супроводжувалося жертовною їжею, поруч з якою лежав залізний ніж з кістяною рукояткою.
Виявлений поруч з тілом сагайдак був зроблений зі шкіри і прикрашений залізом. Скільки стріл було в ньому, поки невідомо. Точну кількість повинні встановити археологи під час подальшого розчищення поховання.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки