Нещодавні рішення КСУ поставили під сумнів досягнення в боротьбі з корупцією – річний звіт ЄС про реформи в Україні
У Європейському Союзі констатують, що Україна продовжує реалізовувати програму реформ, однак є низка проблем, які досі залишаються невирішеними.
Про це йдеться у щорічному звіті Євросоюзу щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що був опублікований 1 грудня. Він стане основою для Ради асоціації Україна-ЄС, яка відбудеться 8 грудня, повідомляє UAINFO.org.
"Незважаючи на пандемію коронавірусу, сталася низка позитивних зрушень, зокрема в банківській сфері, земельній реформі та цифровому секторі, а також у сфері правосуддя, верховенства права і боротьби з корупцією, хоча необхідні подальші зусилля", - йдеться в повідомленні. Зокрема згадуються перші вердикти Вищого антикорупційного суду та покращення співпраці між САП і НАБУ.
Водночас у звіті ЄС підкреслюють, що кількість обвинувальних вироків щодо корупційних розслідувань наразі залишається низькою, а нещодавні рішення Конституційного суду України поставили під сумнів досягнення країни в боротьбі з корупцією.
Читайте також: У судді КСУ знайшли елітний особняк під Києвом і незадекларовані земельні ділянки. ВІДЕО
"Рішення (КСУ. — Ред.) викликало значну суспільну критику, оскільки воно поставило під сумнів реформи, яких вимагали українські реформаторські сили після Майдану і міжнародна спільнота, зокрема через умови в межах послідовних програм МВФ, макрофінансової допомоги, Плану дій щодо лібералізації візового режиму", — йдеться у звіті.
Євросоюз зокрема наголосив на необхідності серйозної судової реформи, а також відзначив, що в українському парламенті зареєстрували кілька законодавчих ініціатив, спрямовані на відновлення антикорупційного законодавства та реформування КСУ, однак їх ще не розглянули.
Читайте також: Карантин вихідного дня став лише цинічним рейдерством і мародерством з боку влади – Таран
Нагадаємо, Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування. Суперечливе рішення КСУ збурило суспільство, оскільки воно фактично "обнулює" ключові реформи в Україні й, імовірно, може мати негативні наслідки для держави.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки