MENU

"Чому ми досі не в НАТО?": Зеленський поставив Байдену "просте питання"

1220 7

Зеленський заявив, що Україна хоче бути рівноправним членом НАТО / фото УНІАН, Євген Кравс

Президент Володимир Зеленський розраховує на новий етап розвитку відносин між Україною та США після інавгурації Джо Байдена.

Про це президент України заявив в інтерв'ю програмі Axios, передає "Голос Америки", інформує UAINFO.org.

"Я щиро бажаю Джо Байдену успіху з усіма викликами, які перед ним постануть. Що стосується України, я б хотів, щоб ми увійшли в новий етап та стали на новий шлях. Президент Байден казав, що він турбується і продовжуватиме турбуватись та працювати задля безпеки в Європі. Для нас це найважливіше, бо безпека в Європі - це про нас. На сході України триває війна, триває агресія Російської Федерації, анексія Криму. Тож я хотів би, щоб США і зокрема президент Байден, який дуже знайомий з Україною, допомогли нам вийти з цієї по-справжньому трагічної ситуації", - сказав Зеленський.

Читайте також: СМИ выяснили, кто финансировал закончившийся штурмом Капитолия митинг

Президент України зазначив, що членство України в НАТО є одним з найважливіших питань безпеки, тож у нього є питання до Байдена щодо цього членства.

"Ми вдячні за все. Але якщо ми, українці, і Україна хоче бути рівноправним членом альянсу, рівноправним членом НАТО… Це одне з найважливіших питань безпеки - тієї самої безпеки, про яку говорить президент Байден. У такому разі в мене є дуже просте питання: пане президенте, чому ми досі не в НАТО? Якби Україна була членом НАТО, на сході України, на Донбасі не було б ескалації", – наголосив Зеленський.

Разом із тим, за словами глави держави, Україна вдячна Європі і США за допомогу та за санкції проти Росії.

"Ми зараз захищаємо Європу. Ми вдячні Європі за її допомогу, за санкції. Ми вдячні Сполученим Штатам. Санкції важливі, але санкціями ви не можете повернути людських життів", - зазначив Зеленський.

Читайте також: Зеленський заявив, що вражений штурмом Капітолію і вважає, що "світу після цього буде дуже важко сприймати США як символ демократії"

Він також нагадав, що російська агресія може торкнутися будь-якої країни, і мова йде не лише про збройне втручання, а й про інформаційну війну.

"Вони повинні розуміти, що сьогодні це Україна. А хто наступний? Це провокація. Завтра це може бути будь-хто, будь-яка європейська країна, Сполучені Штати. Ми говоримо не лише про збройне втручання. Ми маємо справу з інформаційною війною. І Сполучені Штати - один із яскравих прикладів, як це відбувається", - сказав президент України. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини