MENU

Ковші екскаваторів та ножі бульдозерів на шматки рвали тіла загиблих: 60 років тому сталася Куренівська трагедія у Києві. ФОТО

2041 2

Ковші екскаваторів та ножі бульдозерів на шматки рвали тіла загиблих: 60 років тому сталася Куренівська трагедія у Києві. ФОТО

13 березня 1961 року сталася трагедія, яка заслуговує особливої уваги. У одному із промислових районів Києва, що у народі більше відомий як Куренівка, прорвало земляну дамбу, яка стримувала земляні породи, змішані з водою у вигляді пульпи. Протягом 11-12 березня струмочки брудної води текли вулицями Куренівки, однак тодішня влада не спішила проводити ремонтні роботи дамби. Так само і не хотіла евакуйовувати місцеве населення.

Про це у "Фейсбуці" пише історик та публіцист Юрій Григорьєв, повідомляє UAINFO.org.

"Уранці 13 березня трапилося жахливе: зі сторони Бабиного Яру пролунав страшний гул. Височезний вал із піску, землі, глини й води заввишки з чотириповерховий будинок посунувся на Куренівку. За пів години район площею 30 гектарів був залитий шаром грязюки завтовшки 2-3 метри. Були поховані живцем сотні людей.

Читайте також: Леонід Кравчук: У 1991 році Україна могла залишитися в складі СРСР

Трамвайне депо імені Красіна на Куренівці лавина багнюки накрила повністю — з людьми, технікою та спорудами. Один із працівників депо П.Онищенко згадує, що жорстокішою трагедію зробила радянська влада. Вони навмисно замовчували дані події та ввели жорстку цензуру. Район був оточений міліцією та виставлені блок-пости. Як згодом показала експертиза, що багато людей у депо, власне як і на вулицях Куренівки, загинули через те, що їх не витягли й вони задушилися без повітря. Кияни спостерігали із пагорбів, як ковші екскаваторів та ножі бульдозерів на шматки рвали тіла загиблих.

Трагедії можна було уникнути. Голову Київської міськради Олексія Давидова неодноразово попереджали про небезпеку, однак він цим злегковажив. 24 серпня слідство визначило 6 винуватців трагедії, якими стали "відповідальні" працівники.

Читайте також: 4000 погибших: какой была самая смертоносная метель в истории. ФОТО​​​​​​​

Радянська сторона заявила про 145 загиблих. Натомість очевидні стверджують, що число жертв перейшло 1000, а іноді цифри доводять до 1500 людей.

Після Куренівської трагедії мине 25 років, і знову ж таки — через недбалість, можливо і навмисно (адже різні є версії), станеться трагедія світового масштабу — вибух на Чорнобильській АЕС. Власне і тоді, після страшного радіаційного зараження, радянська влада довгий час мовчала про небезпеку", – пише історик.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини