MENU

Не забувайте відпочивати. Медики розповіли, що збільшує шанси на важку форму COVID-19

1381 0

Не забувайте відпочивати. Медики розповіли, що збільшує шанси на важку форму COVID-19

Безсоння, порушення сну і щоденне вигоряння пов’язані з підвищеним ризиком не тільки заразитися коронавірусом, а й з більш важким перебігом захворювання.

Міжнародне дослідження медичних працівників показало, що кожна година додаткового часу, проведеного в нічному сні на 12% знижує вірогідність зараження COVID-19, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Порушений або недостатній сон і робоче вигоряння пов’язані з підвищеним ризиком вірусних і бактеріальних інфекцій, але було неясно, чи є вони також факторами ризику COVID-19, кажуть дослідники.

Для подальшого вивчення цього питання вони використовували відповіді на онлайн-опитування медичних працівників, неодноразово контактували з пацієнтами з інфекцією COVID-19, наприклад, працюють у відділеннях невідкладної або інтенсивної терапії, і тому самі піддавалися підвищеному ризику зараження. Опитування проводилося з 17 липня по 25 вересня 2020 року і був відкритий для медичних працівників з Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Великобританії і США.

Читайте також: Береза: Власть пытается сменить акценты с проблем вакцинации и отсутствия вакцины на локдаун и другие сопутствующие темы, а ситуация сейчас реально угрожающая

Респонденти надали особисті дані про спосіб життя, здоров’я і використанні рецептурних ліків і харчових добавок, а також інформацію про кількість сну, який вони спали вночі і вдень за попередній рік; будь-які проблеми зі сном; вигоряння від роботи; і схильність до зараження COVID-19 на робочому місці.

Відповіли близько 2884 медичних працівників, 568 з яких були інфіковані COVID-19, що було підтверджено або по самоперевірки діагностичних симптомів, або за позитивним результатом мазка.

Тяжкість інфекції визначалася як дуже легка — симптоми відсутні або практично відсутні; легка — лихоманка з кашлем або без нього, що не вимагає лікування; помірна — лихоманка, респіраторні симптоми і / або пневмонія; важка — утруднене дихання і низьке насичення киснем; критична — дихальна недостатність, що вимагає механічного допомоги та інтенсивної терапії.

Тривалість нічного сну, про який повідомлялося, в середньому становила менше 7 годин, але більш 6. Після обліку потенційно впливових чинників кожна додаткова година нічного сну був пов’язаний з 12% зниженням шансів зараження COVID-19.

Але додаткова година, набута під час денного сну, була пов’язана з підвищенням шансів на 6%, хоча цей зв’язок варіювався залежно від країни.

Читайте також: Доктор Комаровский объяснил, можно ли пострадать от COVID-19 после вакцинации

Близько 1 з 4 (137; 24%) людей з COVID-19 повідомили про проблеми зі сном вночі в порівнянні з приблизно 1 з 5 (21%; 495) з тих, хто не інфікований. І кожен 20 (5%; 28) з тих, хто хворий COVID-19, сказав, що у них 3 або більше проблем зі сном, включаючи труднощі із засинанням, сном або необхідність приймати снодійне 3 або більше ночей на тиждень.

У порівнянні з тими, у кого не було проблем зі сном, у тих, у кого було три, ймовірність зараження COVID-19 була на 88% вище.

Пропорційно більше людей з COVID-19 повідомили про щоденне вигоряння ніж ті, хто не інфікований: 31 (5,5%) в порівнянні з 71 (3%).

У порівнянні з тими, хто не повідомляв про вигоряння, ймовірність зараження COVID-19 у тих, для кого це було повсякденним явищем, більш ніж в два рази вище. Точно так же ці респонденти також приблизно в 3 рази частіше говорили, що їх інфекція була важкою і що їм потрібен більш тривалий період відновлення. Ці результати підтвердилися незалежно від частоти зараження COVID-19 на робочому місці.

Читайте також: Нові симптоми, повторне зараження, у зоні ризику усі від 30 років: українські лікарі розповіли про мутації COVID-19

Це дослідження засноване на спостереженні, і тому не може встановити причинно-наслідковий зв’язок.

«Це дослідження показує часто ігноровану область благополуччя: потреба в якісному сні і часу для підзарядки, щоб запобігти вигоряння і його наслідки. З точки зору медицини праці та способу життя необхідно більш глибоке розуміння наслідків змінної роботи та сну для благополуччя медичного персоналу та інших ключових працівників «, — коментує доктор Мінха Раджпут-Рей, медичний директор глобального центру харчування і здоров’я NNEdPro, один з авторів роботи.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини